Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною
  • Вконтакті
  • Однокласники

Сьогодні вночі починають вивозити сніг із Полтави


10

Чотири доби комунальники Полтави борються зі снігом, який рясно засипає місто, починаючи зі Святвечора. Наразі його скопилося стільки, що є нагальна потреба вивозити за межі обласного центру.

Про це зазначив сьогодні під час брифінгу заступник міського голови Олексій Чепурко, повідомивши, що відповідну роботу розпочинають вже цієї ночі.

«Ми прийняли рішення про вивіз снігу, бо є місця, де вже немає куди згрібати його.  Тому вночі ми будемо активно вивозити. У нас є спеціально відведені ділянки – 2 снігобази: на «Артскладах» та  «Зеленому острові».

Під час брифінгу Олексій Чепурко розповів про зусилля, які знадобились у боротьбі зі сніговою стихією,  євроінтеграцію по-полтавськи, коли подекуди люди очікують, що комунальники почистять їм двори, та висловив своє ставлення до критики.

 

4 дні близько 400 комунальників працюють цілодобово

 

«Насамперед я хотів би подякувати жителям Полтави, що з терпінням ставляться до тих форс-мажорних обставин, стихії, з якою ми боремося 4 дні. На сьогодні можна сказати, що громадський транспорт рухається скрізь (були проблеми по 27 маршруту, але буде відновлено). Всі тролейбуси йдуть по маршрутах. Полтавцям, можливо, не скрізь комфортно, але є можливість доїхати до роботи і з роботи. Приділяємо увагу віддаленим районам – на сьогодні вони всі проїзні. Є у нас певні проблеми по дворових проїздах і дворах.

4 дні близько 400 комунальників працюють. Задіяно вночі десь порядку 40-45 одиниць техніки, вдень зменшується її до 20-ти. Пов’язано з тим, що є ускладнення через велику кількість транспорту. В принципі, ми впоруємося з очищенням наших зупинок громадського транспорту, яких у нас до 400».

 

Дякуючи ДСНС почали боротися з бурульками

 

«Що стосується такого явища, як бурульки, ми вже з минулої ночі почали з цим боротись, дякуючи ДСНС області  - вони нам дуже допомагають.

Я сьогодні зранку об’їхав місто – бачив, що місця обгороджені, але, звісно, все одно знаходяться люди, яким треба обов’язково пройти саме там, де не можна».

 

На сьогодні техніки достатньо. Більше її  - не завжди економічно обгрунтовано

 

«Як відомо,  був проведений тендер, який включає прибирання Полтави і влітку, і восени, і взимку. Підприємство, яке його виграло, залучає як власну техніку, так і по субпідряду. На сьогодні техніки достатньо. Бо, знову ж таки, якщо велика її кількість  – виникає проблема з координацією. Працює вона цілодобово. Люди  - у кілька змін. Зрозуміло, що іноді техніка виходить із ладу, як і люди. Але ми ж для того, мабуть, тут і є, щоб координувати ці всі дії. Якщо говорити про оптимальну кількість техніки, що дозволить за ніч все прибрати, можливо, це  і 100 одиниць може бути.  Але тут виникає ще й економічна складова. Є підприємство – у нього є своя економіка, бачення і тримати весь рік техніку, яка буде корисна протягом року, можливо, тиждень, а, можливо, два, зрозуміло, що це не завжди економічно обгрунтовано".

 

Завжди буде критика. Я до критики ставлюсь спокійно і іноді сприймаю її, як певну допомогу

 

«Історія і досвід показують, що не було ще ніколи такого, щоб наші жителі вихваляли комунальників і говорили, що все добре та вони впорались. Завжди буде критика. Я до критики завжди ставлюсь нормально, спокійно і іноді сприймаю її, як певну допомогу. Але є й необ’єктивна критика, яка не зовсім відображає реальну дійсність. Така подекуди болісна, скажу відверто. Навіть тим людям,  буває, особисто телефоную, намагаюсь переконати. Буває, що пишуть: "Не чистилися ті чи ті вулиці" в той час, коли я точно знаю, що там прибиралось -  то тут виникає дискусія. Але треба з терпінням до цього ставитися.

Відверто скажу, іноді дещо злить і позиція деяких засобів масової інформації. Критика влади, комунальних служб – вона потрібна, але тут вже було б непогано персоніфікувати, аби не ображати всіх тих людей, які ночами по декілька діб без сну працюють. От, двірники ЖЕО-2 виходять, коли ми ще бачимо сни, і працюють. Сиплють піщано-соляну суміш, прибирають. Потім приходять додому, а їхні родичі кажуть, що вони нічого не робили, бо в інтернеті написали, що Полтава не чиститься. То ось за таких людей трохи прикро".

 

Я попросив нашу інспекцію з благоустрою трохи поблажливіше до підприємців ставитися, бо вони й так у скрутних умовах опинилися

 

«Ми долучаємо до прибирання снігу підприємців – у нас інспекція з благоустрою за цим слідкує, хоча тут, так сказати, «палка  двох кінців». З одного боку у нас є правила, які повинні бути настільною книгою для цих підприємців в зимові часи, і кожен з ним повинен розуміти, що є певна 20-метрова зона біля того місця, де вони здійснюють свою підприємницьку діяльність, і вони повинні слідкувати і за  прибиранням снігу, і сміття. З іншого боку – вони не завжди цього дотримуються, і нам доводиться вмикати тоді репресивний механізм (попередження, протоколи). Я наразі попросив нашу інспекцію з благоустрою трохи поблажливіше до цього ставитися, бо наші підприємці і так в скрутних умовах по податковій лінії опинилися. Знаєте ж, що відбулись певні зміни, які кладуть на них певне фінансове навантаження».

 

Стосовно мешканців, які виходять чистять свої двори – питання складне і не має простої відповіді

"Коли ми останнім часом говоримо про євроінтеграцію, рух до Європи і тих всіх традицій, як там прибирають сніг, то, повірте мені, там не сидять і не чекають, коли приїдуть комунальні служби і приберуть сніг у їхньому дворі. Вони самі у своєму дворі прибирають. Я не готовий зараз сказати, що це на 100% наш шлях, бо у нас ментальність трохи інша. Тут ще все зводиться до проблеми, яка у нас є десь з 2008 року. Відтоді не змінювався тариф послуг, які надає ЖЕО№2. Немає більше ніде по Україні таких низьких тарифів. Тому, коли ми дружно і хором критикуємо роботу наших двірників, ми повинні розуміти, що наше підприємство ЖЕО-2 надає оці обов’язкові послуги (8 чи 9 там їх) за такою ціною, що про обгрунтованість там не йдеться. Чи будуть підвищуватися тарифи – покаже час. Це вже більше політичне питання – його будуть приймати депутати. Тож, коли критикуємо, повинні розуміти, що за вивіз сміття кожен мешканець багатоповерхівки платить 1 грн 50 коп. в той час, як, наприклад, у Кременчуці - це  13 грн 90 коп".

 

Як відбувається сам процес очищення міста

 

 

"Полтава поділена на 16 квадратів. По факту їх 15, бо комунальники народ забобонний і 13-го квадрату у них немає. У кожному з них є соціальні об’єкти, які відведені в окрему історію, і в першу чергу чищення відбувається до лікарень (з вечора ми вже знаємо, яка лікарня буде ургентною). Потім ідуть дитсадки і школи (останні поки на канікулах). Далі закривається рух електротранспорту, після чого ми переходимо на всі віддалені райони, куди рухається наш автотранспорт. Величезною проблемою, яка заважає працювати, є транспорт, який полтавці залишають на вулиці. Тому величезне прохання  - не робити цього, бо один автомобіль може зупиняти цілу колону техніки, після чого у нас залишається місцина зі снігом, що  розноситься далі по всій вулиці і враження, що там не чистилось".

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_3.comment_content}}