Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною
  • Вконтакті
  • Однокласники

На Полтавщині розбираються зі справою вбивства оленів у заповідній зоні (ФОТО, ВІДЕО)


05

На Полтавщині, в заповідній зоні урочища "Вільшане", зафіксували на фото шкіру вбитого оленя та сліди крові поряд із нею. Світлини спочатку з'явилися соцмережах, а сьогодні до нас в студію прийшов їх автор - житель села Малий Тростянець Максим Брехнич. Чоловік стверджує, що чув постріли, коли неподалік гуляв із дітьми. Далі все це зафіксував на фото та об'єднав навколо цієї справи громаду, бо має повноваження сільського депутата. Щоправда до поліції заяву, каже, не подали - вирішили діяти через депутатів Полтавської обласної ради.

"Ми зафіксували акт стосовно побаченого  і звернулися до депутатів Полтавської обласної ради, щоб вони створили комісію і розібралися, бо випадок цей непоодинокий. Про це всі знають, але ніхто не може довести", - стверджує Брехнич.

Щоб почути точку зору обласних депутатів журналісти "ВПолтаві.Інфо" звернулися до Ігора Горжія, який очолює постійну екологічну комісію в облраді. 

Він повідомив, що подібні сигнали до нього надходять не вперше, але, коли вже є фото, то можна буде хоч якось впливати на ситуацію.

«Мені вже такий сигнал поступав перед новим роком, що трапляються такі випадки. Але, коли говорять, то одне, а коли ми побачили вже шкіру оленя - це вже факт. У найкоротший час  -  15-20 січня -  буде скликана комісія облради, і дуже гостро  буде поставлене це питання. Я буду вимагати від тих, кому ми надали в оренду ці ділянки,  ретельного звіту  про діяльність. Так само ініціюватиму запровадити звітність і щодо інших господарств. Раніше цього не було, але треба зробити. Ми зробимо графіки для них, запитаємо про їхні плани, їхніх робітників, наявність кількості тварин. Трапилось лихо - це ганьба.

Я вважаю, що так само, як зняли шкіру з оленя, так треба знімати її з тих, хто це зробив.

 Ми тут спуску не дамо  - аж до того, якщо депутатський корпус буде вимагати анулювання оренди мисливському господарству, я буду підтримувати це».

Надалі Ігор Гуржій має намір звернутися до правоохоронців.

Депутат повідомив, що випадки браконьєрства на Полтавщині непоодинокі.

На території Полтавщини нараховують кілька десятків  мисливських господарств. Зразкових серед них Ігор Горжій називає три.

 

В ГУ НП Полтавської області наразі перевіряють, чи надходили звернення за місцем територіально стосовно названого вище. Речник обласної поліції Юрій Сулаєв пообіцяв пізніше поінформувати про це офіційно.

 


Наталя Очкань
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_3.comment_content}}