Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати професійний лікар косметолог - дерматолог! До свята 8-го Березня для жінок знижки! Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

  • Вконтакті
  • Однокласники

Різдво Христове: які існують заборони у цей день


07

Різдво – це одне з найважливіших свят у році, як у народному, так і в релігійному календарі. Щороку воно відзначається 7 січня. Не дивно, що з таким святом, як і завжди, пов'язана величезна кількість різних традицій, прикмет, повір'їв і звичайно заборон.

 

На Різдво не можна носити старий одяг. До речі, також вважалося, що не можна одягати чорне, інакше ви прирікаєте себе на біди в новому році.


Як і в інші великі свята, 7 січня не можна займатися важкою роботою. Жінкам не можна шити, прати, прибирати, виносити сміття з хати. Чоловікам - ходити на полювання або рибалку. Але, якщо Різдво у вас робочий день, то ваші обов'язки не будуть вважатися гріхом.


Ворожіння на Різдво суворо заборонені. Чому діє саме така заборона, незрозуміло, але для того, щоб дізнатися своє майбутнє є спеціальний період з 12 Дня святок і до Водохреща.

 

Лаятися, сваритися, лихословити і сперечатися на Різдво не можна. Особливо за святковим столом, це вважається дуже великим гріхом.

Є і трохи дивна заборона на Різдво. Вважається, що в цей день не можна пити воду. Тому якщо ви боїтеся небесної кари за стаканчик води і стати грішником, то постарайтеся пити каву, чай і подібні напої.

 

Вся сім'я в цей день повинна бути в зборі за святковим столом. Діти повинні обов'язково допомагати старшим у всьому, про що попросять, повідомляє znaj.ua.

 

З початком Різдва вже можна було вживати скоромне. Власне до цього свята в кожному господарстві кололи свиней, щоб наготувати різноманітні м'ясні страви. За правило було приходити один до одного в гості, щоправда, до обіду намагалися не відвідувати сусідів, особливо це стосувалося жіночої статі. Якщо жінка чи дівчина першою заходила в хату, то неодмінно «приносила лихо», а тому, запримітивши «небажаних гостей», примикали двері; коли ж оселю до обіду відвідував хлопець або чоловік, то його намагалися почастувати.

Відтак по полудню старші люди збиралися в гурти, а молодь починала колядувати (в деяких регіонах колядники водили свої ватаги навіть напередодні — пізнього свят-вечора).

На Покутті діти йдуть колядувати вже на Святий вечір (6 січня); на Слобожанщині та Гуцульщині — у перший день Різдва (7 січня), після того, як у церкві закінчиться Богослужіння; на Західному Поділлі — зранку на другий день свят.

Парубки на святкування Різдва збирались ватагою і вирушали колядувати. Одному з них надавали роль міхоноші, іншими словами — кози або ж пастуха. Такого колядувальника одягали у вивернутий назовні кожух, надягали солом'яні роги і вішали невеликий дзвіночок на шию.

Ватаги ходили з двору до двору і питали дозволу колядувати. Під час колядування колядники хвалили господаря, господиню, їх дітей і бажали, щоб хата була багатою, «щоб і в полі буйно, і в оборі плідно, на пасіці рійно», йдеться у "Вікіпедії".

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}