Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною
  • Вконтакті
  • Однокласники

Депутати Полтавської облради сказали, що думають про бюджет, який сьогодні прийняли


23

Сьогодні на 12-й сесії депутати Полтавської облради за 10 хвилин прийняли обласний бюджет на 2017 рік, який на 35% більше від минулорічного і складає 7 млрд 122 млн грн.

 

«Він напружений, непростий, але реальний до виконання. Стосовно рівня інфляції, то великих ризиків не повинно бути на обласному рівні. Ми проіндексували бюджет на рівень, який очікується. Інфляційні процеси будуть мінімальними», - розповів директор департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка.

 

Журналісти «ВПолтаві.інфо» розпитали депутатів, що вони думають про обласний бюджет. Більшість обранців впевнені, що кошторис наступного року є збалансованим та сподіваються на перевиконання показників.

 

Петро Ворона:Це не найгірший бюджет. Я вважаю, що все-таки мало виділено для медицини, для освіти. Але у межах тих коштів, які є – основні інтереси враховані. Хотілося, щоб він був більш орієнтований для людей. Зараз коштів не дуже багато. Є позитив, якщо ми домовимося з нафтогазодобувними фірмами, які будуть за дозволами наступного року давати 5% від ренти - це буде зовсім інший бюджет.

 

Валерій Прядко: Бюджет збалансований. В першу чергу на 50% збільшуються видатки бюджету на заробітну плату – по нашим підприємствам і закладам, які фінансуються з обласного бюджету. Дуже багато грошей виділяється і на патріотичне виховання, що закладаємо в освітній програмі, і на енергозбереження. Зменшення видатків немає ні по чому – ні по лікам, ні по забезпеченню дітей в інтернатах, ні по доросли-інвалідів. Тобто, немає збільшення, але ми сподіваємось, що буде перевиконання і залишки з цього року розподілимо. В принципі, він нормальний, збалансований.

 

Іван Близнюк: Мені здається, що ми здаємося перед державним бюджетом. Я був першим заступником голови ОДА, і я знаю обласний бюджет і чітко пам’ятаю ті параметри і цифри, які були тоді, і які зараз. Я знаю власні надходження 2006, 2007 року і всі оці трансферти і субвенції, які дають з державного бюджету – це смішно забирати у нас мільярди, а віддати мільйони. Це неправильно. За бюджет треба боротися. Цей бюджет не відповідає тому, що полтавці дають до державного бюджету. Якщо у нас загальний бюджет видатків 7 млрд і тільки близько 1,5 власних надходжень, а то нам надають субвенцію. Як це області, яка є донором,  субвенцій з державного бюджету передають у 5 разів більше? Нам потрібно робити, щоб були дотримані пропорції.

 

Валерій Калюжний: Я вважаю, що це збалансований бюджет. І за останні роки він найбільше розглядався депутатським корпусом. Тобто, депутати знають, що там, куди направлені кошти. Хотілося б, щоб він був набагато більший, і щоб на 2017 рік було декілька шляхів збільшення соціального захисту – програм, підвищення рівня життя, надання субвенцій з держбюджету, які були б спрямовані на поліпшення і освіті, і в медицині, і підтримка малого  і середнього бізнесу. Спостерігаючи на рівень інфляції , це є дуже загрозливо. Той рівень 8,5% , що задекларований у бюджеті на 2017 рік, не зовсім відповідає дійсності. Щоб рівень інфляції зменшити, необхідно потужно розвивати промисловість. Вона іде в занепад. Ми не бачимо розвитку промисловості ні в державі, ні на Полтавщині.

 

Олександр Удовіченко: Полтавщина – завжди була самодостатнім регіоном. Ті цифри, які є, дають можливість області виживати у 2017 році. Зрозуміло, що там маса проблем, які не закриваються. Але це не дає нам право не голосувати за бюджет. Сподіваємось, що буде додаткове наповнення, перевиконання показників, і в ході бюджетного року можна буде на сесіях направляти вільні кошти на нагальні проблеми, які виникатимуть.

 

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_3.comment_content}}