Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

" . $this->translate('ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:') . "
"; foreach ($GLOBALS['other_news'] as $key => $value) { ?> "; //echo $this->partialLoop('front/partials/partial-main-posts', $other_news); } ?>

Скандал у полтавському інтернаті: подаровані речі опинилися на смітнику (ФОТО)


19

Навколо Полтавської спеціалізованої школі-інтернат №2 спалахнув скандал щодо подарованих дітям речей, які після свята загадковим чином опинилися на смітнику. Інформація про інцидент швидко розлетілась соцмережами.

 

15 грудня команда благодійників до Дня Святого Миколая влаштувала для вихованців Полтавської спеціалізованої школи-інтернат №2 І-ІІІ ступенів  імені Софії Русової свято, де організували солодкий стіл, а також навезли багато пакетів з речами. Перед тим благодійники обговорили з керівництвом навчального закладу, що конкретно потрібно.

 

«Ми вирішили зібрати все необхідне, що попросить дитячий будинок або інтернат і спільними силами до Миколи зробити свято. Підключили матусь, написала в блозі про збір речей. Перш ніж опублікувати, ми сходили до директора інтернату запитали, що потрібно. Вона сказала, що будуть раді всьому, більш того сказали, що потрібні підгузки. Ми так і написали в блозі. Речі збирали протягом місяця. Для свята ми залучили організації, які займаються анімацією, майстер-класами, шоу-програмами. Зробили солодкий стіл. У нас була величезна гора пакетів з речами, метра 3 вгору. Нам сказали, що по закінченню свята вихователі посортують речі на молодші, середні та старші класи. А м'які іграшки підуть як заохочення для дітей», - розповідає Ганна Корнієнко, яка брала участь в організації свята та зборі речей.

 

Після того, як благодійники поїхали з інтернату, в той же вечір їм почали надходити смс-повідомлення від дітей, що вони подарованих речей не отримали. Більше того, вони знаходяться на смітнику на території інтернату.

 

«Як тільки ми пішли, вже ввечері почали приходити кілька повідомлень від дітей – «Допоможіть нам, всі речі, які ви привезли, зараз на смітнику». Наші хлопці приїхали вночі, охоронець провів до смітників і говорив, що після таких заходів не один раз вже викидалися речі. 9-10 пакетів ми зі смітника занесли в кімнату. А на наступний день вже пів-кімнати було в пакетах. На нашу думку, вихователі перебрали речі і гарні позабирали собі. Якби нам сказали, що речі не потрібні, ми б їх не привозили. Ми б привезли тільки підгузки і зробили солодкий стіл», - продовжує Ганна Корнієнко.

 

Директорка інтернату Алевтина Ключинська розповідає свою версію подій.

 

«Минулого тижня до мене прийшли дівчата з дитячого центру «Мандарин» і спитали, чи можна провести для дітей свято до Дня Святого Миколая. Вони хочуть зробити розваги, майстер-класи. Запитали, чи можна принести речі. Я сказала, якщо речі будуть в гарному стані, то як хочте. Свято було прекрасне. Біля столів було багато пакетів з речами. Мій заступник сказала, якщо вже принесли речі, то повертати не будемо. Закінчилося свято. Речі в пакетах залишились в актовому залі, а зі столів прибирали все в чорні пакети і виносили із зали. Після цього деякі гарні речі діти взяли собі. Потім ми повели дітей на обід. Всі інші речі сказали дітям віднести в кімнату, а на ранок пообіцяли все посортирувати і пороздавати. Я майже останньою виходила зі школи, біля сміттєвих баків нічого не було. Вранці дізнаюсь, що нічна вихователька близько 1-ї години ночі побачила, як по території бігають 6 хлопців і світять телефонами у баки. Всі вийшли на вулицю. Біля баків розкладені речі і починається, що їх ми викинули. Хлопці десь ділись. Заступник приїжджає о 3-й годині ночі і за нею приїжджають ці ж хлопці. Але з тих речей, які були розкладені, залишилась лише 1/3. Де інша частина речей, ми не знаємо. Цю 1/3 ми забрали», - розповідає хід подій директорка.

 

Кілька днів у закладі всі розбирали проблему. Втім, Алевтина Ключинська називає кілька причин, як речі могли опинитися на смітнику. Але хто це зробив і досі ніхто не знає.

 

«Ми розбирали ситуацію. Ми не знаємо, як речі потрапили на смітник. Речі стояли у залі. Сміття стояло біля класу. Можливо, хтось разом зі сміттям їх виніс і поклав у чорні мішки. Бо речі знаходились у білих пакетах. А на смітнику все було у чорних сміттєвих пакетах. Якщо хтось виніс із сміттям всі речі, то цей хтось і повідомив, що вони там. Бо коли люди приїхали, вони знали що, вони там. Ми ж цього не знали. Або вони їх привезли з собою. Третього не дано. Кому і навіщо це треба не зрозуміло», - говорить Алевтина Ключинська.

 

У понеділок благодійники під супровід журналістів і телекамер приїхали в інтернат. Винесли з кімнати речі у білих пакетах і почали сортувати просто у коридорі. Деякі речі були навіть з цінниками. Зрештою, як написали благодійники у соцмережах, дітям нічого не роздали, всі речі вони забрали, оскільки їх не перевіряла санепідемстанція. Ці речі передали у церкву для малозабезпечених дітей.

 

У прокуратурі Полтавської області повідомили, що ініціюють проведення у навчальному закладі за вказаними фактами службової перевірки та вжиття відповідних заходів реагування. 


Ліна Решетник
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}