Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною
  • Вконтакті
  • Однокласники

День святої Варвари: що дозволено та заборонено робити


17

Варварин день (День святої Варвари) — народно-християнське свято в честь великомучениці Варвари.

 

Святу Варвару вважають покровителькою гірників та жінок. В Україні День святої Варвари святкують лише жінки. На це свято дівчата готували вареники з маком чи сиром. З-поміж них обов'язково мали бути «пірхуни» — вареники, начинені борошном. Звареними варениками частували хлопців, уважно стежачи, кому саме попаде «пірхун». Невдаху, який витяг такого вареника, довгий час так і дражнили — «пірхун». Також цього дня дівчата заготовляли галузки з вишень і ставили у воду: якщо гілочки зацвітали на Різдво, то це віщувало про швидкий шлюб.

 

Також, у День святої Варвари дівчата ворожили на долю. Цього дня вони йшли в сад, ламали гілку вишні та ставили її у воду. Якщо на Різдво гілочки зацвітали, то це віщувало шлюб цього року. Якщо ж ні — сидіти в дівках, повідомляє «Вікіпедія».

 

Безліч заборон і прийме з'явилися за роки існування в цю знаменну дату. Наприклад, прийнято обов'язково освячувати воду і служити панахиди за померлими, пити з ополонки, і бути охайно одягненими.

 

Варили також спеціальну ритуальну кашу в казані, на застиглій скоринці замолювали благополуччя в родині і гарний урожай на наступний рік. Категорично заборонено в день Великомучениці Варвари прати, білити і місити глину, йдеться у матеріалі znaj.ua

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}