Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати професійний лікар косметолог - дерматолог! До свята 8-го Березня для жінок знижки! Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

  • Вконтакті
  • Однокласники

Відома майстриня з Полтавщини порівняла вишивку із мовою (ФОТО)


14


"Так, як люди вивчають мову, починаючи з літер та складів, так і я вчилася створювати свої авторські роботи", - зазначила заслужена майстриня народної творчості України, художник ручної вишивки з Решетилівки Ніна Іпатій журналістам «ВПолтаві.Інфо».


Ви самі малюєте ескізи? Де берете ідеї?


Як ми в школі починаємо з вивчення букв, потім складів, слів, речення, так і в вишивці. Спочатку дивлюсь по музеях, що і як робило наше старше покоління, потім вивчаю предмет композиції, малюнку художнього, різні нюанси і це навчило мене створювати власний орнамент. Наприклад, дивлюсь, як цвіте калина – одразу цвіте край, а потім серединка. Потім роблю стилізацію рослинки. Треба дотримуватись основи. Це творча праця. А потім вже міркую, як її розмістити… Це довга творча праця. Тут є й гладь, і солов’їні вічка, і зерновий вивід і вирізання з ляхівкою і прутик з настилом – це все техніки ручної вишивки білим по білому, які притаманні Решетилівці.


Чому та як почали цим займатись?


Вишиваю я з дитинства. У мене в оселі були бабусині рушники, скатертини тощо. На жаль, коли я була маленькою, бабусі не стало, проте вона мені генетично передала любов до вишивки. У хаті все було обквітчано такою красотою. Я самотужки займалась вишивкою у шкільні роки, а потім на навчання пішла у Решетилівське училище, потім на фабриці працювала, де і зрозуміла, що можу більше. Зрозуміла, що можу досконаліше робити малюнки, композицію і поступила на навчання до Вижицького училища прикладного мистецтва, де вивчила малюнок, композицію ручної роботи, техніки… Я навчалася у західних областях України, проте була вірна своїй Полтавщині – вишивці білим по білому.


Чим відрізняється вишивка із Західної України від Полтавської?


Там дуже різноманітна кольорова гамма. На це впливає гірський клімат – сонце, дощ і сніг... Впливає темперамент людей, він у них дуже виразний. А Полтавщина більш спокійна, шляхетна, рівномірна, у нас поля… це все передається на вишивку. Багато хто каже, що вишивки не видно. Проте, коли людина голосно говорить, її можуть не почути, а тихенько – всі прислухаються. Так само і тут.

фото з інтернет-мережі

 

Хто частіше купляє ваші роботи? Українці чи іноземці?


Коли я працювала ще на фабриці художником виробів (12 років), тоді більше брали міністерства культури, а коли не стало фабрики і я почала самотужки працювати – частіше брали мої роботи закордонні поціновувачі та депутати. Потім все змінювалось і було прив’язано до політичних подій. Під час Ющенка почали брати вишиванки і прості люди, звичайні студенти на випускні.


З яких країн частіше замовляли ваші роботи?


Діаспори замовляли раніше, проте вони бажали дешевенькі роботи. А так брали на виставках. Я не питала з якої країни людина.


Яку тканину ви використовуєте?


Маркізет, льон.


Скільки коштують ваші вироби?


Є роботи по 3,5 тис. грн, 5 тис. грн, 12 тис. грн… Все залежить від матеріалу та роботи. Є ті, які робилися рік чи 10 місяців, авторські, ексклюзивні, маркізетовські – ті й до 50 тис. грн доходять.


Чи займаються цим ваші діти?


У мене хлопці, тому ні. Поки що невісток і онуків не маю. Долучаю до праці пенсіонерів, які хочуть та можуть це робити і підзаробити.

 

Нагадаємо, Ніну Іпатій відзначив Президент України Петро Порошенко. Він підписав указ, згідно з яким її нагородили орденом княгині Ольги III ступеня.

 


Світлана Бондарева
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}