Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною
  • Вконтакті
  • Однокласники

Мін'юст може відмінити графу "батько" у свідоцтві про народження дитини, - полтавські юристи


08

Сьогодні в ситуації, коли жінка народжує дитину та з певних причин не може записати відомості про батька, українське законодавство вимагає зробити юридичну фікцію. Тобто жінки, які народжують не в шлюбі та не мають чоловіка, який готовий визнати батьківство, змушені видумувати неіснуючу особу та вписувати у свідоцтво про народження дитини.

 

Надалі мама має мільйон проблем: не може вивезти дитину за кордон, отримати соціальну допомогу, віддати малюка у школу без спеціального витягу з реєстру. Матері змушені вносити дані про неіснуючу як фізично, так і юридично особу. Тобто жінка після пологів змушена відібрати час у новонародженого та зайнятися питанням «а де ж узяти віртуального батька?». Така норма існує не в період дикого середньовіччя, а в час розвитку сучасних технологій та посилення тенденції штучного запліднення!

 

Інколи ситуація доходить до абсурду. Матері знаходять знайомих, котрим платять гроші за те, що вони визнають батьківство, тоді у майбутньому жінка не змушена постійно брати витяг з реєстру, сплачувати хабарі за його відсутність, а просто може звертатися до «батька за гроші» для отримання усіх необхідних дозволів і документів.

 

Закон має бути для громадян! Покликання законодавчої бази - робити життя населення максимально зручним та простим, а не створювати проблеми, базуючись на уявленнях середньовічного суспільства.

 

Тому Мін'юст вимагає відміни вимоги щодо інформації у графі «батько» у свідоцтві про народження у випадку, якщо мати не перебуває у шлюбі, немає заяви матері й тата , або рішення суду щодо встановлення батьківства.

 

Наразі в Україні планується реформа системи державної реєстрації актів цивільного стану.


Ірина Пашко, начальник ГУ юстиції у Полтавській області
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_3.comment_content}}