Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною
  • Вконтакті
  • Однокласники

У Полтаві відкриватимуть дошку доктору Страсбурзького університету


07

Сьогодні з нагоди Міжнародного дня передчасно народженої дитини у Полтаві на будівлі перинатального центру відкриватимуть меморіальну дошку Нестора Максимовича-Амбодика - видатного вченого родом з Полтавщини у сфері акушерства.

 

Також тренінговому центру буде присвоєна імя Нестора Максимовича-Амбодика. Знаково, що такі події відбуваються у 5-річчя перинатального центру.

 

Нестор Максимович-Амбодик - український вчений; родом з села Веприк, Полтавщини, працював у Петербурзі; доктор Страсбурзького університету, професор акушерства.

 

Акушер, професор акушерства у Петербурзьких госпіталях і повивальному інституті. Медик і вчений енциклопедист, педіатр, ботанік, фітотерапевт, геральдист. Автор перших в Російській імперії підручників з акушерства та медичних словників.

 

Навчався у Київській духовній академії (яка на той час була у структурі Києво-Могилянської академії) в 1757–1768 роках, по закінченні курсу в якій був направлений до Петербурзької госпітальної школи; у Страсбурзі де в 1773 році отримав ступінь доктора медицини. Після повернення до Петербурга почав викладання акушерства в адміралтейському та військово-сухопутному госпіталях (1776). В 1782 році став першим у Росії професором повивального мистецтва. Один з ініціаторів заснування Клінічного повивального інсититуту в Санкт-Петербурзі в 1797 році. Вчений-енциклопедист, активний популяризатор медичних й інших знань серед широких верств населення. Читав лекції з акушерства, фізіології, хірургії в госпітальних школах та інших медичних закладах Санкт-Петербурга. Уперше в Росії перейшов до викладання цих дисциплін російською мовою, повідомляє ''Вікіпедія''.

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_3.comment_content}}