Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати професійний лікар косметолог - дерматолог! До свята 8-го Березня для жінок знижки! Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

  • Вконтакті
  • Однокласники

Місцеві бюджети у новому році додатково отримають більше 2 млрд гривень завдяки закону депутатів «Відродження»


Понад 2 млрд грн додатково отримають місцеві бюджети завдяки закону, який набуває чинності з 2018 року. Документ був підготовлений народними депутатами від групи «Партія «Відродження».

 

Це один із тих законопроектів, які справді дуже довго чекали місцеві громади. Для них це будуть справді дуже значні кошти, які дозволять істотно поліпшити й інфраструктуру, і соціальну сферу. Адже від видобутку нафти і газу найбільше страждають місцеві дороги, які розбиваються технікою, часто промисел має згубний вплив на екологію. Коли законопроект набуде чинності, то бюджети й обласного, і районного, і місцевого рівнів повинні додатково отримати мільйони гривень. Це ті кошти, що можуть бути компенсатором шкоди, якої завдає видобуток, – пояснив один зі співавторів законопроекту народний депутат групи« Партія «Відродження» Олег Кулініч.

 

Нагадаємо, що законопроект №3038 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо впорядкування системи надходження і використання коштів з рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату)» був прийнятий уПарламенті наприкінці 2016 року і почне діяти з 1 січня 2018 року.

Тепер 5% рентної плати від видобутку нафти, природного газу і газового конденсату будуть розподілені на місцеві бюджети регіонів, де здійснюється видобуток нафти і газу. З них 2% йтимуть до обласних бюджетів, за прогнозами в наступному році сума їх додаткових доходів досягне 800 млн грн. Якщо населені пункти, де здійснюється видобуток нафти і газу, входять до складу ОТГ, то в їх бюджет перераховується 3% від ренти. Якщо ОТГ не сформоване, то рента розподіляється так: 2% на районний і 1% на сільський бюджети. Загалом сума складе 1,2 млрд грн.

 

Найчастіше такий промисел супроводжується погіршенням екологічного стану, у людей псується вода в колодязях, повітря, яким вони дихають. Усе це негативним чином впливає на здоров'я місцевих жителів. Величезні фури, які постійно курсують з місць видобутку, вщент розбивають дороги. Замість цього місцева влада повинна була сприймати таку несправедливість як належне, оскільки рішень вона не приймала і компенсації не отримувала. Тепер у регіонах з'являться кошти для розв’язання цих проблем, – підкреслив Олег Кулініч.

 

Нагадаємо, законопроект №3038 був прийнятий у другому читанні в грудні 2016 року. За передачу частини ренти від видобутку нафти і газу місцевим бюджетам проголосувало 259 народних депутатів.

 


Олексій КОРЖ
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}