Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати професійний лікар косметолог - дерматолог! До свята 8-го Березня для жінок знижки! Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

  • Вконтакті
  • Однокласники

На макулатурі, пет-пляшках та банках у Полтаві можна заробити: скільки це коштує


01Якщо у вас завалялись старі книжки, газети, пластикові пляшки, ящики чи склотара (може й бита), не обов’язково її викидати на смітник та ще більше цим забруднювати навколишнє середовище. Все це можна здати у спецпункти та заробити.


У кожному районі Полтави є пункти прийому вторсировини. Працівник одного з таких невеличких складів розповів журналістам «ВПолтаві.Інфо», що наразі стали менше приносити вторсировини, ніж десять років тому:


«Раніше діти, дорослі та старі здавали пляшки з-під пива чи горілки, банки та папір і не соромились. За це малеча купляла собі морозиво, цукерки, а дорослі - хліб та пиво. Зараз про існування подібних пунктів забули, стало не престижно, не дивлячись на те, що асортимент «прийомки» зріс. Здебільшого приносять безхатьки, зібране на смітниках, та пенсіонери, які рахують кожну копійку на хліб», - розповів Анатолій Соколик.


63-річна пенсіонерка Анна Семенівна здає пакети, пластикові пляшки та інше, бо намагається дотримуватись роздільного збору сміття:
«Я людина старої закалки і звикла все збирати окремо. По дорозі у магазин інколи щось намагаюсь занести на пункт прийому, а за вилучені кошти можу купити морозиво або півхлібини».


У подібних пунктах можна за кілограм макулатури отримати 2 грн. 1 кг пет-пляшок коштує 3.50 грн. Бляшані банки – 13 грн/кг. А одна така банка коштує 20 копійок. Термо- та стрейчеву плівку у вас заберуть по 5 грн/кг. Тазики, відра, пластикова мебель, ящики з-під овочів, флакони з-під шампуні, каністри, банки та пляшки - це все приймають як цілим, так і боєм.


Популяризувати роздільний збір сміття в Полтаві вже не один рік намагається ГО «Еколтава». Навіть створили інтерактивну карту пунктів прийому вторсировини в Полтаві (не всі пункти внесені на карту).


«Це все, що вище вказано із переліку, переробляється. У нас в Україні не переробляють деякі види пластику, дзеркала та кришталь. У Миргороді вже давно займаються активно роздільнім збором сміття та роз’яснють людям, що та до чого. У той же час у Полтаві громадяни, які не цікавляться цією тематикою, не отримують інформації щодо збору сміття. До нас по проекту «ЧистоТак» звертаються на постійній основі школи та офіси, але на рівні влади якихось просвітницьких робіт або роз’яснювальних робіт немає. У Полтаві це все «на плечах» громадськості», - менеджер «Еколтави» Маргарита Мостова.


Світлана Бондарева
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}