Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною
  • Вконтакті
  • Однокласники

Мешканці полтавської багатоповерхівки збираються вийти на вулицю, щоб не допустити встановлення загальнобудинкового лічильника (ВІДЕО)


10


Мешканці багатоповерхівки на вулиці Баленко, 4 (кооперативний будинок) збираються вийти на вулицю у день встановлення загальнобудинкового лічильника (15-го листопада) ПАТ «Полтавагаз» на їх будинок. Люди кажуть, що не хочуть переплачувати за когось гроші за надання послуг.


З проханням про допомогу та висвітлення даної події вони звернулися до журналістів «ВПолтаві.Інфо».


«Ми не проти того, щоб поставили лічильники на газ, але нехай вони ставлять ці лічильники у кожну квартиру. Мешканців у квартирах різна кількість. В одній може проживати 5-6 осіб, а в іншій одна людина. І в кожній квартирі будуть використовувати газ. Також є квартиранти, які не прописані і також користуються газом. І в кожній квартирі використовуватимуть свою кількість. Як можна розділити розумно та справедливо, хто й скільки використав газу?», - розповіла мешканка будинку Євгенія Карасенко.


Окрім цього полтавців збентежив допис, який був виділений жирним шрифтом в листі від ПАТ «Полтавагаз»: «Балансоутримувач не може відмовити Оператору ГРМ в організації та встановленні загальнобудинкового вузла обліку природного газу, якщо ці заходи здійснюються за рахунок Оператора ГРМ».


«Тобто, якщо ми відмовимось від лічильника, нам відключать газопостачання на будинок?», - з хвилюванням запитали полтавці.


Днями відбулись загальні збори мешканців багатоповерхівки на Баленка, 4, куди люди  вийшли та одноголосно проголосували, що не бажають встановлювати загальнобудинковий лічильник. Листа з протоколом зборів і підписами планують направити до ПАТ «Полтавагаз».


Також жителі будинку розповіли, що і їхні сусіди, які також проживають у кооперативних будинках, не бажають встановлювати загальні лічильники.


«Вони також зібрали збори. Написали листа. Люди проти встановлення таких лічильників. Нехай ставлять окремо в кожну квартиру – ми будемо раді. Згідно закону нам повинні встановити лічильники безкоштовно», - сказала Євгенія Карасенко та додала:
«Зараз у нас оплата йде без лічильників за газ, а по тарифах, які призначено на одну людину».


Журналісти «ВПолтаві.Інфо» за поясненнями звернулися до ПАТ «Полтавагаз».


Зокрема, у прес-службі зазначили, що відповіді на деякі питання можна дізнатися у розділі «питання - відповіді» на офіційному сайті ПАТ «Полтавагаз».


«Є декілька моментів. Перший – деякі будинки підпадають під встановлення загальнобудинкових лічильників, а деякі ні (там встановлюють індивідуальні). Згідно закону всі споживачі з початку 2018-го року повинні мати хоча б якийсь лічильник. Те, що мешканці не проти індивідуальних лічильників - дуже добре. «Полтавагазу» виділили кошти (якщо прийшло таке повідомлення) на встановлення загальнобудинкового лічильника на вказаний будинок.
На сайті «Нафтогаз України» гарно розписано, які гроші й куди йдуть. «Полтавагаз» не розподіляє ці кошти. Якщо виділено кошти на загальнобудинковий лічильник – ми не можемо поставити індивідуальні, бо на це немає, а ні коштів, а ні повноважень.
Загальнобудинковий лічильник не позбавляє права людей поставити індивідуальний лічильник за свої або за гроші із місцевих бюджетів. Наприклад, у Кременчуці міська рада виділяла кошти, щоб замість загальнобудинкових поставили людям індивідуальні лічильники.
Якщо вони напишуть листа до «Полтавагаз», що хочуть індивідуальні лічильники, а у нас стоїть «загальнобудинковий», то отримають у відповідь, що в нас немає на це коштів», - зазначила прес-секретар ПАТ «Полтавагаз» Ольга Левченко.


Проте досвід споживачів, які відмовились від загального лічильника каже, якщо мешканці не допускають працівників до встановлення загальнобудинкових лічильників, то ніхто «насильно» цього робити не буде.


«Закон каже, якщо всі люди у будинку підпишуть акт про відмову встановлення загальнобудинкового лічильника, то їм не припинять газопостачання, а можуть дати обмежені «граничні» норми, які призведуть до підвищення ціни за послуги. А якщо люди вийдуть, не допустять встановлення лічильників і не будуть підписувати ніякі акти, то на цьому, поки що, справа і закінчиться. Що буде далі - невідомо», - ділиться досвідом Анна Іванова, мешканка однієї із полтавських багатоповерхівок, де люди відмовились від встановлення загальнобудинкових лічильників.


Світлана Бондарева. Відео Олександр Демідович
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}