Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною
  • Вконтакті
  • Однокласники

Описані в судовій практиці факти безрецептурного продажу кодеїновмісних ліків носять ознаки провокацій - експерт


Описані в українській судовій практиці зафіксовані правоохоронними органами факти безрецептурного продажу кодеїновмісних ліків носять ознаки провокацій і постановок.
Про це заявив в ході круглого столу в Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого «Проблеми правового регулювання обігу лікарських засобів, що містять кодеїн» в.о. завідувачого кафедри кримінального та адміністративного права і процесу Полтавського юридичного інституту Іван Тітко.
Зокрема, експерт розповів, що всього знайшов в Єдиному державному реєстрі судових рішень 110 ухвал судів і вироків за фактами безрецептурного продажу кодеїновмісних ліків.
«Перше питання, яке мене особисто цікавив, а як взагалі правоохоронні органи дізнаються про факт продажу ліків в обсязі, коли вміст у них кодеїну перевищують 0,2 грама. Адже це по суті треба стояти біля провізора і стежити за тим, скільки ліків він відпускає ... У тих ситуаціях, де суд описує це питання, кидається в очі театралізована, постановочна форма виявлення цих злочинів, зростає гордість за високий рівень самосвідомості наших громадян. Навіть легендарний Павлик Морозов не влучає в один ряд з тим, що роблять наші громадяни. Класика жанру: громадянин, якому потрібні ліки, які містять кодеїн, йде в аптеку. У свідченнях він розповідає, що відчував больові відчуття, і йому потрібно було отримати цей препарат. Але як тільки він його купував, то відразу ж забував про всі свої больових відчуттях, ліз в Інтернет і розбирався, а які ж правила продажу цього препарату. І як тільки він бачив, що правила порушені, йшов до найближчого відділу поліції і писав заяву про добровільну здачу препарату і про те, що скоєно злочин », - розповів І.Тітко результати аналізу відповідних документів.
Він також навів кілька прикладів подібних свідчень свідків, які викликали сміх в зал.
«І наші громадяни - вони не тільки мають високу самосвідомість, а й юридично підковані. За всіма випадками такого плану громадяни купували рівно стільки препарату, щоб це чітко перевищило 0,2 грама: або три упаковки «Солпадеїну», або чотири упаковки «кодтерпін», або п'ять упаковок «Пенталгін», - додав І.Тітко.
У свою чергу директор Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Наталія Гуторова в цьому контексті зазначила, що на рівні постанови Кабміну необхідно було б визначити повноваження правоохоронців під час розслідування подібних справ.

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_3.comment_content}}