Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

" . $this->translate('ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:') . "
"; foreach ($GLOBALS['other_news'] as $key => $value) { ?> "; //echo $this->partialLoop('front/partials/partial-main-posts', $other_news); } ?>

«Місто на трьох пагорбах» восени очима полтавки (ФОТО)


07

Одне з найбільших міст в Україні за кількістю населення, а також, яке підпало під закон про декомунізацію 2016 року – Дніпро. Його поетично називають «містом на трьох пагорбах», тому що жителям великого мегаполісу постійно доводиться то підійматись в нагірну частину міста, то спускатись до річки Дніпро.

 

Порівняно з Полтавою, Дніпро – молоде місто, бо засноване 1778 року. Туристам, які приїжджають сюди, є де провести час. Чого вартує лише відома набережна Дніпра, яка простягнулась вздовж річки на 23 км і є найбільшою набережною Європи. Через Дніпро є пішохідний міст, пройшовшись по якому, можна потрапити на Монастирський острів.

 

Прогулюючись набережною можна помітити дерево щастя, яке усіяне навісними замками подружніх пар, та лаву закоханих. На дереві прикріплена табличка з написом - "Виготовлене до дня міста ковалями Дніпропетровська. Автор проекту – Юлія Дейнека. Освячене привезеною зі Святого Афону унікальною іконою Божої матері Іверської, яка дарує сімейне щастя та допомагає здолати безпліддя. Прообразом його є древньослов’янське дерево всесвіту, на якому ростуть всі квіти та плоди, зимують птахи та живуть душі ще ненароджених дітей. Саме з нього приносить щасливим батькам немовлят лелека".  

 

Також Дніпро відомий тим, що минулого року там відкрили перший в Україні музей АТО під відкритим небом. Знаходиться він поруч з історичним музеєм Дмитра Яворницького. Там зібрана розбита воєнна техніка медиків і волонтерів, дорожні знаки населених пунктів. Всі експонати достовірні і вивезені зі сходу країни, де точаться воєнні дії. Вони мають жахливий вигляд, оскільки посічені уламками, внаслідок вибухів.

 

У «Вікіпедії» йдеться, що центр міста знаходиться на правому високому березі Дніпра, на Придніпровській височині. Поетично місто називається «містом на трьох пагорбах», що є частиною Придніпровської височини.

- 1-й пагорб є місцем закладення Катеринослава 1787 за генеральним планом 1786 Клода Геруа та пізнішим генеральним планом 1792 р. Івана Старова. Сьогодні він містить Нагірний («на горі») й «Лаґерний» (Табірний) (сучасна північна частина проспекту Гагаріна) райони міста.

- 2-й пагорб відділений від першого Довгою (Червоноповстанською) балкою, й розташований на захід від нього, й на південь від центру міста; на ньому розміщені колишній катеринославський район Нові плани й Старий Шлях;

- 3-й пагорб відділений від 2-го Рибальською балкою; на ньому розташований район вулиці Робочої (нижня частина — катеринославські робочі слобідки — Шляхівка, Солдатська тощо;

- 4-й пагорб, забудований уже на рубежі XIX—XX ст., відділений від 3-го Аптекарською балкою; на ньому розміщувався західний район Катеринослава — Чечелівка, зараз — район проспекту Сергія Нігояна та проспекту Івана Мазепи.

 

Детальніше у фоторепортажі журналістки «ВПолтаві.інфо» Ліни Решетник, яка нещодавно побувала у Дніпрі.

 

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}