Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною
  • Вконтакті
  • Однокласники

Жителі Яресьок виступають проти будівництва нафтопереробного заводу: побоюються ситуації у Василькові (ВІДЕО)


13

Жителі Яресьок Шишацького району, що на Полтавщині, прийшли до зали Полтавської облради під час засідання 18-ї сесії з вимогою заборонити будівництво нафтопереробного заводу, за їх словами, впритул до їх садиб.


Люди тримали плакати «Полтававторма» - геноцид для Яресьок», «Яреськи без «Полтававторма», «Нам діти не пробачать», «Ми маємо право на чисте довкілля», «Депутати, почуйте голос громади». Виступають проти будівництва нафтопереробного заводу, робота якого здатна забруднити навколишнє середовище і погіршити здоров’я населення. Побоюються, що внаслідок аварії на заводі Яреськи перетворяться на другий Васильків під Києвом.

 

«Ми, Яреськи, потерпаємо від екологічної кризи. На сьогоднішній день у нас на території мальовничих Яресьок, оспіваних Довженком, будується нафтопереробний завод, який впритул підходить до наших садиб. Ми проводили громадські слухання. На наш голос не звертає ніхто уваги. Ми провели сесію сільської ради, де депутати сказали «ні» цьому заводу. Але власники цього заводу, які відправляють свої кошти в офшорні зони, які зареєстровані у Сумській області, які не сплачують і копійки податку для нашого полтавського краю. Вони вперто будують нафтопереробний завод. Він за рік буде викидати більше десятка тонн окису сірки. А це проллється кислотними дощами на наші голови, здоров’я, річку. Ми неодноразово звертались до всіх – до депутатів і місцевих, і районних, і обласних рад, Верховної ради. Але ніяких здвигів немає. Бочки, які зараз знаходяться на території колишньої нафтобази, вже 10 років втратили гарантію. Ми в Україні маємо страшні результати по Василькову, де горіли бочки. Їх гасила тоді вся Україна. Маючи у Шишаках лише дві пожежні машини, Яреськи не взмозі будуть впоратись з аварією внаслідок її виникнення», - з трибуни під виступів громадськості виступила голова громадської організації «Люстрація Шишачини» Надія Сімбіленко.

 

Вони чітко визначили свою пропозицію і озвучили її депутатам обласної ради - розібратись в даній ситуації і заборонити будівництво «Полтававторма», захистити людей, дітей, зберегти рідний край.

 

Пожежа на нафтобазі у Васильківському районі під Києвом — масштабна техногенна катастрофа, спричинена вибухом і наступним займанням нафтопродуктів на нафтобазі біля села Крячки Васильківського району Київської області, що почалася 8 червня 2015 року і тривала 8 днів. Нафтобаза у с. Крячки належить ТОВ «Побутрембудматеріали» і входить до мережі «БРСМ-Нафта». Станом на початок пожежі там знаходилося 14 тисяч тонн нафтопродуктів.

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}