Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

" . $this->translate('ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:') . "
"; foreach ($GLOBALS['other_news'] as $key => $value) { ?> "; //echo $this->partialLoop('front/partials/partial-main-posts', $other_news); } ?>

Попри забобони та історичні співпадіння полтавці не бояться п’ятниці 13-е


13

П’ятниця з числом 13 традиційно вважається нещасливим днем, що приносить лише неприємності. Звідки ж взялись ці забобони? Існує декілька версій щодо походження містичних властивостей цього дня.

 

Одним з найпопулярніших пояснень є Таємна Вечеря, на якій були присутні  13 людей – Ісус та його учні, 13-тим був зрадник Іуда.

 

Є й інше пояснення – конклави відьом складались саме з 13-ти учасниць. Офіційних підтверджень цього правила немає, але народ завжди в нього вірив. Вважається, що цього дня вся нечисть з усіх кінців світу збирається на шабаш.

 

В християнській культурі є думка, що Адам та Єва були вигнані з раю саме в цей день, Каїн вбив свого брата Авеля в п’ятницю 13-го й розіп’яття Христа також було цього дня.

 

Ще одним популярним поясненням п’ятниці 13 є історія Ордену Тамплієрів -  наймогутніша та найбагатша  організація в Європі, що припинила своє існування 700 років тому. Войовничі монахи будували дороги, фінансували будівництво соборів та вели війни. Але 1307 року вони зникли з історичної арени. 13 квітня, в п’ятницю, більша частина членів ордену були затримані та невдовзі страчені на вогнищі інквізиції.

 

Також існує ряд цікавих співпадінь, пов’язаних з числом 13, в долях відомих людей. Наприклад,  Ріхард Вагнер. Його ім’я, записане латинськими літерами, складається з 13 літер, народився він 1813 року, за все своє життя написав 13 опер і помер 13 лютого.

 

Саме в п’ятницю 13-го був арештований могутній «господар Чикаго», відомий гангстер Аль Капоне.

 

Наполеон Бонапарт в цей день не проводив військових операцій. А німецький державний діяч Отто фон Бісмарк, англійська королева Єлизавета I та нафтовий магнат Жаль Поль Гетті ніколи не підписували жодних договорів в п’ятницю 13-го.

 

Також існує кілька забобон - чого не можна робити цього дня.

 

А от у давніх слов’ян день п’ятниці 13-го вважався священним. Так, у наших пращурів була особлива дата – тринадцята п’ятниця року. Її вираховували за місячним календарем та вважали дуже важливою релігійною подією. Цього дня проводили обряди, спрямовані на укріплення роду. Дівчата молились богині плодючості й просили її заступництва, а хлопці у цей день змагались у силі та витривалості.

 

Але зараз, здається, люди стають менш забобонними. Полтавці розповіли журналістам «ВПолтаві.інфо», що цього дня, навпаки, з ними відбувається лише хороше. І не варто звертати на це уваги.

 

«Я, навпаки, цей день люблю й не сиджу вдома. І в мене відбувається більше всього хорошо, а ще в цей день скорочені пари й потім я, нарешті, їду додому. Це вже привід для радості», - говорить Дарія.

 

«Я вважаю, що все це не варте такої уваги. В п’ятницю 13-го стається не більше негативних подій, ніж в будь-який інший день. 06.06.2006 не сталось нічого жахливого. Люди вірять в те, чого їм не вистачає. І здається, що не вистачає їм злих темних сил», - зауважує Владислав.

 

До речі, в медицині страх п’ятниці 13-е має офіційну назву – «параскаведекатриафобія».


Ольга Браславець
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}