Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

" . $this->translate('ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:') . "
"; foreach ($GLOBALS['other_news'] as $key => $value) { ?> "; //echo $this->partialLoop('front/partials/partial-main-posts', $other_news); } ?>

Активісти під трибуною і правоохоронці у залі: сесію Полтавської облради зірвав скандал (ФОТО, ВІДЕО)


12

Одним з найобговорюваніших питань сьогоднішньої сесії Полтавської обласної ради був проект рішення «Про внесення змін до рішення 18-ї сесії Полтавської обласної ради 3-го скликання «Про організацію регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» та затвердження проекту його створення» від 12 липня 2001 року». Згідно з документом, мають намір реорганізувати юридичну особу «Регіональний ландшафтний парк «Кременчуцькі плавні» з державної установи на комунальну.

Власне, питання стосується державного заказника «Білецьківські плавні» які входять у межі «Кременчуцьких плавнів». Наміри створити там комунальне підприємство не на жарт обурило кременчужан. Адже це означає, що територія буде взята під контроль. Щоб не допустити голосування за це рішення, активісти приїхали на сесію, хотіли виступити перед депутатами, проте слово їм не надали за браком часу. Потім активісти заблокували трибуну. Голові облради Олександру Біленькому довелося оголосити перерву.

 

Опісля народні обранці приступили до розгляду порядку денного. Проте щойно дійшли до питання Білецьківських плавнів, активісти з плакатами знову вийшли до трибуни. Цього разу їм дали час на виступ. Прохали зняти це питання з порядку денного, бо воно повністю не вивчене.

 

«У 2001 році було створено регіональний ландшафтний парк «Кременчуцькі плавні», у який увійшов державний заказник «Білецьківські плавні». Всього у ландшафтному парку 5 тис. га, з них 1910 га – державний заказник Білецьківські плавні. Він увійшов без зміни статусу, без зміни землевласника (Білецьківська сільська рада), і без зміни меж. От тільки увійшов у ландшафтний парк, почалися проблеми. Тому що прагнули створити національний парк, зонування, платні послуги і т.д. Але тут існують проблеми. До нас прийшов лист т.в.о. директора ландшафтного парку, невідомо ким назначеним. Там було сказано, що частина території державного заказника «Білецьківські плавні», які знаходяться біля Кременчука, немає ніякої цінності для природоохоронного фонду. Це означає, що ці землі можна роздерибанити. Ці землі цінні тим, що при комунальному господарстві в 5 га, передаються під контроль одній людині - Євгенію Холоду. Комунальне підприємство - це хрест на регіональному ландшафтному парку. Це контроль над усією територією, на островах вже є забудови якимось чином узаконені. А по-друге, коли КП збанкрутує, чим будуть розраховуватись? Звичайно, землями ландшафтного парку. Моя пропозиція – зняти це питання, воно не вивчене, не врахована думка громади», - з трибуни говорить депутат Білецьківської сільської ради Олександр Левицький.

 

Депутат Полтавської обласної ради від Кременчуцького району Валерій Чечель впевнений, що такі рішення не варто приймати без врахування думки громади.

 

«Моя особиста думка – не можна приймати рішення без врахування думки людей, які живуть на цій землі, поколіннями там виростали. Давайте не приймати поспішне рішення, вислухаємо і прийдемо до консенсусу. Я не розумію, навіщо в державному заказнику створювати комунальне підприємство, що там робити. Є заказник, він охороняється. Навіщо потрібне комунальне підприємство, куди потрібно буде сплачувати бюджетні кошти?», - зазначає Валерій Чечель.

 

Наталія Маракуша, депутат облради, навела конкретні поради, що робити мешканцям в першу чергу з ладшафтним парком, перш ніж приймати будь-які рішення.

 

«Перш за все, у вас там бардак. Потрібно зробити інвентаризацію земель і перевірити встановлення межових знаків. Вданому ландшафтному парку є працівники. Станом на сьогоднішній день люди півтора року не отримують зарплату. У мене є пропозиція – призначити інвентаризацію, перевірити встановлення меж і вирішити питання з виплатою заробітної плати. А далі вже думати, що робити з ландшафтним парком».

 

Після всіх виступів депутати таки проголосували за цей проект рішення, оскільки порядок денний вже був сформований і не передбачав зняття питання. Опісля громадськість знову збурилась. Олександр Біленький оголосив перерву на 30 хв. Після перерви активісти з плакатами встали впритул до трибуни. Через кілька хвилин до зали увійшли правоохоронці.

 

 «Якщо ви таким чином хочете чогось добитись, ви глибоко помиляєтесь. Я змушений буду закрити сесію і роз'їдемось по домам», - сказав Олександр Біленький.

 

Однак протестуючі всілись на підлогу біля трибуни і не рушали. Насамкінець, голова облради оголосив перерву у засіданні. Про нову дату продовження сесії пообіцяв повідомити пізніше.

 

В свою чергу перший заступник голови облради Євгеній Холод про закиди на свою адресу від активістів нічого не прокоментував і покинув залу засідань.

 

Депутат Полтавської облради та екс-голова Полтавської ОДА Олександр Удовіченко вважає, що питання недоопрацьоване і його слід обговорити з людьми.

 

«Питання непросте. Тому на місці нинішньої влади, я б так себе не вів. Треба було пройти цей шлях, узгодити ці речі, в тому числі і з місцевою владою, районною радою. Наскільки мені відомо, всі ці речі фінансує районна рада, а з нею це неузгоджено. Я вже не кажу про місцеву громаду. Виносити і проштовхувати питання, які неузгоджені, це або від дуже великої самовпевненості, або від невеликого розуму. Треба з громадою треба розмовляти, бо вона теж може бути емоційно налаштована. Треба з людьми говорити і переконувати їх, а не просто відмахуватись», - говорить Олександр Удовіченко.

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}