Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

" . $this->translate('ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:') . "
"; foreach ($GLOBALS['other_news'] as $key => $value) { ?> "; //echo $this->partialLoop('front/partials/partial-main-posts', $other_news); } ?>

Історичні фото звільнення Полтави 74 роки тому


23

23 вересня 1943 року бійці Червоної Армії звільнили обласний центр Полтавщини від німецько - фашистський військ.

 

У ніч на 23 вересня величезна дуга радянських військ, яка охоплювала Полтаву з півночі на схід (сюди входили: батальйони 8-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії 4-ої гвардійської армії, 33-й корпус 5-ї гвардійської армії і 84-та стрілецька дивізія 53-ї армії), перейшла в наступ.

 

Група автоматників зайняла аеродром ще до початку наступу 8-ї дивізії, а потім частини цього з'єднання оволоділи Київським вокзалом. Інші підрозділи 4-ї армії продовжували наступ в напрямку Решетилівки.

 

Штурмові загони 84-ї стрілецькій дивізії за підтримки 122-го окремого саперного батальйону вийшли на Першотравневий проспект, а потім - до центру міста по вулицях Шевченка, Пушкіна і Леніна.

Першими, хто встановив червоні прапори в Полтаві 23 вересня, стали розвідники 84-ї стрілецької дивізії.

 

Історія головної фотографії

 

Командир 84-ї стрілецької дивізії генерал-майор Павло Іванович Буняшін (1902-1983) на зустрічі із жителями на Круглій площі звільненої Полтави.

 

З 28 квітня 1943 року Павло Буняшін командував 84-ю стрілецькою дивізією, яка брала участь в Курській битві, під час якої в ході наступу дивізія пройшла більше 300 км і звільнила понад 90 населених пунктів, в тому числі Харків і Полтаву, за що дивізії було присвоєно почесне звання «Харківська», а також була нагороджена орденом Червоного Прапора. За добре організовані і успішно проведені наступальні операції дивізії і нанесення тяжких втрат у живій силі і техніці противнику, за особисту хоробрість і мужність, проявлені в боях, генерал-майор Павло Іванович Буняшін 27 серпня 1943 року був нагороджено орденом Суворова 2-го ступеня.

 

До нашого часу дійшли історичні фотографії першого вільного дня Полтави, які зробили відомі радянські фотографи Яків Рюмкін, Ізраїль Озерський, Семен Фрідлянд, Анатолій Єгоров та інші. Фотографії взяті з сайтів pinterest.com, Alamy Stock, Sputnik, РІА Новини та Getty Images.

 


Олег Дубина
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}