Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

" . $this->translate('ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:') . "
"; foreach ($GLOBALS['other_news'] as $key => $value) { ?> "; //echo $this->partialLoop('front/partials/partial-main-posts', $other_news); } ?>

Що потрібно знати, укладаючи договір оренди офісу


08

 

Будь-яка компанія так чи інакше у своїй господарській діяльності зтикалася з проблемою пошуку і облаштування офісу. Для багатьох початківців витрати на оренду офісу є найбільшими з поточних витрат і від того, наскільки вдало буде проведена угода і враховані усі дрібниці, залежить саме питання виживання компанії, магазину або підприємця із сфери послуг.
Багато невеликих фірм, обмежених фінансово, що немають можливості оплачувати послуги посередників, приступаючи до пошуків офісу, діють таким чином:

 

⚠️ Визначають межі району, де хотіли б зняти офіс.

Складають перелік підприємств і організацій у рамках обраної території, що потенційно мають придатні для офісу приміщення (наприклад, Науково-дослідні інстітути, учбові заклади, перші поверхи житлових будинків і тому подібне).

Домовляються з керівниками вказаних організацій про зустріч на предмет можливої співпраці.

⚠️ Подібна схема пошуку приміщень під офіс досить ефективна, проте має і масу підводних каменів. Передусім, недосвідчені підприємці, підписавши, на перший погляд, привабливий договір, через деякий час дізнаються про необхідність окремої оплати послуг охорони, телефонного зв'язку, комунальних платежів і багато чого іншого.
Отже, перше, що потрібно розуміти, у вартість оренди офісу може входити або не входити маса деталей :
- ПДВ або інші податки орендодавця
- Плата за доступ в інтернет
- Абонентська плата за телефонні лінії
- Комунальні платежі
- Плата за охорону будівлі, прибирання території, парковку і, навіть, користування коридорами і ліфтами.
Іноді орендодавець може застосовувати на деякі послуги внутрішні коефіцієнти, і ви несподівано для себе виявите, що вартість доступу в інтернет, наприклад, в 3 рази більше середньої по місту. Тому, отримавши первинну цифру, не поспішайте радіти, тільки до дрібниць з'ясувавши усі складові орендної плати, приймайте рішення про укладення договору.


⚠️ Підписуючи договір про оренду, обов'язково уточнюйте наявну і дозволену потужність електроживлення. Особливо це важливо, якщо ваша діяльність пов'язана з роботою на комп'ютерах: на якомусь етапі може виникнути ситуація, коли розширення парку комп'ютерів стане просто неможливим.


⚠️ Не менш важливо відбити в договорі оренди стан офісу на момент здачі. Неодноразово бували випадки, що новий "власник" офісу змушений був робити за свій рахунок ремонт протікаючого даху або прорваних труб просто тому, що свого часу не обумовив цей момент окремо. Акт, що характеризує стан офісу, може бути складений у довільній формі, але обов'язково має бути підписаний як мінімум двома свідками.
В ідеалі, окрім іншого, в договорі треба прописати адміністративно-господарську відповідальність кожної сторони, навіть про те, хто міняє лампочки в туалеті.
Якщо знятий вами офіс вимагає ремонту, неодмінно прагніть включити витрати на його обробку в рахунок орендної плати. При цьому бажано, щоб ці витрати були зараховані якнайшвидше і не розтягувалися в часі.
⚠️ Одним з ключових пунктів для вас є питання про те, чи може бути в односторонньому порядку піднята орендна плата.
І, звичайно ж, договір оренди повинен максимально детально розписувати процедуру його розірвання. Бажано розглянути усі можливі варіанти і порядок дій в кожному з них. Чітко визначте, за який термін ви зобов'язані попередити власника про розірвання договору, і чи буде вам повернена сума передоплати при вашому рішенні з'їхати достроково.


І ще два ключові моменти.


Перше: по можливості, ніколи не укладайте договір суборенди. Ну, а якщо все-таки підписуєте, — обов'язково завірте його у безпосереднього власника площі і у  нотаріуса.
І друге: орендуючи приміщення на першому поверсі житлових будинків (тобто те, яке було переведено з житлового фонду в нежитловий), обов'язково зверніть увагу на присутність відмітки про профіль використання приміщення. Якщо приміщення було переведене з житлового фонду в нежитловий під аптеку або індпошив одягу, а ви орендуєте його під ресторан, наприклад, - то проблеми з сусідами і податковою вам забезпечені.

 

Особиста порада: максимально переводьте ваш бізнес в он-лайн, особливо щодо реклами і оновлення інформації для клієнтів. Використовуйте сучасні месенджери.

 

Будьте уважні і передбачливі. Бажаю вам успішного ведення вашого бізнесу!

 

Автор статті: Олена Мазура - бізнес-тренер, коуч, фінансист і маркетолог

 

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}