Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

" . $this->translate('ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:') . "
"; foreach ($GLOBALS['other_news'] as $key => $value) { ?> "; //echo $this->partialLoop('front/partials/partial-main-posts', $other_news); } ?>

Оксана Деркач: «Бюджет участі» дозволяє навести порядок у Полтаві


11

9 серпня у Полтаві закінчився етап подання проектів міської програми «Бюджет участі», який діє у місті вже другий рік. Програма є своєрідним механізмом співпраці жителів з владою. Полтавці надсилають власні ідеї для облаштування благоустрою міста, влада виділяє кошти і вже разом спільними зусиллями намагаються втілити у життя гідні інфраструктурні, спортивні та розважальні об’єкти у місті.

 

Наступним етапом після подачі проектів є їх аналіз і експертна оцінка. Робоча група детально вивчатиме ідеї полтавців з різних аспектів. І вже тоді стане відомо, чи реалізовуватимуться вони вже наступного року. Про кількість поданих проектів цьогоріч, втілення минулорічних ідей, проблеми, з якими довелося зіштовхнутись авторам та владним структурам в ході реалізації журналісти «ВПолтаві.інфо» поговорили з ініціатором програми та секретарем Полтавської міської ради Оксаною Деркач.

 

Чому вирішили продовжити термін подання проектів, адже попередньо було встановлено кінцевий термін 25 липня?

Всі етапи, які розписані на цей рік - подача, узгодження і голосування за проекти «Бюджету участі», дозволяють це робити. В цьому році голосування відбудеться в листопаді. Тому ми все-одно встигаємо. В кінці року затверджуватимуться кошти тих проектів, які підтримають мешканці. Коли ми побачили, що за день до завершення подачі проектів, було ще багато людей, які приходили в Інститут розвитку міста і говорили, що готові подати проект, але залишаються якісь деталі в його написанні. Тому вирішили дати шанс.

 

Яка кількість проектів у підсумку подана цьогоріч?

85 проектів – і великих, і малих. (минулого року 67 – прим.автор.).

 

Серед них є облаштування спортивних, розважальних об’єктів?

Є і спортивні, і розважальні, й інфраструктурні. Тобто, це те, що поруч з людьми. Наприклад, є ідея розробки програми для поліклініки. Передбачається створення електронної карти, щоб записуватись з дому на прийом до лікаря.

 

Чи можна виокремити, що з певного району Полтави подали більше ідей, ніж з інших?

Коли люди подали проекти і ми їх нанесли на карту Полтави побачили, що все місто територіально накрита проектами. З усіх районів подають – Сади, Половки, Вороніна, Левада, Центр, Сонячний парк, Павленки. Такого немає, щоб один район подав більше, інший - менше.

 

Ви зазначили, що голосування цього року відбуватиметься у листопаді-грудні. Мешканці матимуть змогу голосувати у паперовому та електронному виді, які і раніше?

Бібліотеки також будуть включатись у період голосування. У нас немає можливості обійтись одним видом голосування, бо не всі будуть охопленні. Паперове голосування буде. Думатимемо, як удосконалити онлайн-голосування.

 

Нагадайте, скільки коштуватимуть проекти наступного року?

Великий проект – 1 млн грн, малий – 300 тис. грн, загальний кошторис 5 млн грн (минулого року великий коштував від 100 тис. грн до 500 тис. грн, а малий до 100 тис. грн., загальна сума 1,5 млн грн - прим.авт.).  Раніше була потреба у спортивних майданчиках. І 100 тис. грн вистачало на їх облаштування. Але тепер можна робити більш вартісні проекти. І досвід Полтави призвів до того, що в області теж реалізується бюджет участі.

 

Що далі робитимете з поданими проектами? Який наступний етап програми?

Тепер найважливіший момент для влади і структурних підрозділів – серйозно підійти до аналізу кожного проекту. Зараз ми враховуємо помилки минулого року. Наприклад, не тільки маємо звернути увагу - проект належить до компетенції міської ради чи зачіпає територію комунальної власності. Необхідно також звертати увагу і на цінову частину проекту.

 

Були проблеми в цьому плані?

Виконуючи проекти, за які проголосували минулого року, ми зіткнулись зі зміною вартості елементів, приміром, дитячого майданчика. Якщо минулого року коштували, скажімо, 6 тис. грн, то в цьому році це і 6,5 тис., і 7 тис., і 8 тис. Ціна збільшилась, і відповідно зросла  вартість самого проекту. А у нас чітко зафіксовано 98 тис. грн.  Це означає, що якийсь елемент не буде встановлений. Вже під час підготовки проектів проектанти разом з авторами повинні були враховувати і на місці дивитись, що з того, що хотіли зробити, не буде зроблено. Тому цього року буду говорити, що потрібно звертати увагу на вартість проектів. Адже подають прості мешканці, вони можуть чогось не знати. Нам необхідно і проектантів включити до колективної роботи.

 

Тобто, з тієї кількості поданих проектів деякі можуть не пройти аналіз?

Може й таке бути. Кожен керівник структурного підрозділу, який буде розглядати по своєму напрямку, має поставити підпис і це означитиме, що проект може бути реалізований.  Минулого року у нас були неприйняті 3-4 проекти. Будемо дивитись, що з цих 85-ти відсіється. На етапі подання проектів члени робочої групи консультують авторів.

 

З вартістю проектів зрозуміло. А що з проблемами щодо місця розташування запропонованих ідей?

Наприклад, мами подали проект – ремонт дитячого майданчика на території дитсадка. Але підхід такий: кошти на освіту виділяються за окремими програмами і конкретно з бюджету за поданням управління освіти. А «Бюджет участі» містить зовсім іншу ідею – проект мають подати не структурні підрозділи, а мешканці, які включаються у процес участі розподілу бюджетних коштів. Якщо буде подавати садочок – буде те саме, що подає управління. Вже є органи, які турбуються про своє господарство. «Бюджет участі» дозволяє навести порядок, якщо об’єкт ні в кого не на балансі. Це можуть бути сквери, дитячі майданчики, двори, зелені й паркові зони.

 

Яким чином реалізуються проекти, які виграли минулого року?

Ті проекти, які не потребували виготовлення проектно-кошторисної документації, швидше реалізувались. Першим було управління молоді і спорту – «У здоровому тілі – здоровий дух». З авторами проектів тепер співпрацюємо, хоча на початку віднеслась до нього скептично. Облаштування турніків у дворах, показові виступи циркачів, гімнастів для дітей, а потім проведення майстер-класів – гарний виховний момент. Окрім цього вони давали можливість записати дітей до різного роду секції. І після того мене у Фейсбук мами запитували, де знайти секцію з гімнастики. Але я знала автора проекту, до якого звернулась і таким чином мені швидко дали кілька адрес. Для бюджету це невеликі кошти. За них куплені татами і в 6-ти дворах встановлені турніки. Проект велопарковок  в роботі. Збір батарейок і акумуляторів – знайшли можливість їх реалізації, будуть збирати в населення і транспортуватимуть  у Львів. Ці проекти вже реалізуються, кошти виділені на управління. Закуповуються контейнери для збору батарейок. По суті, мешканці підштовхнули владу до прийняття нескладного рішення. Інфраструктурні об’єкті - сьогодні-завтра проектант після всіх узгоджень віддає в УЖКГ і вже там шукають підрядну організацію, яка виконуватиме роботи. Тому я налаштована оптимістично, бо дуже хвилювалась, чи до холодів будуть зроблені роботи з асфальтування, бетонування, встановлення плитки. Але є ще півмісяця серпня і повний вересень, щоб все це зробити. Але не все так просто…

 

Що маєте на увазі?

Я зіткнулась з тим, що мало професійних будівельників – організацій, які якісно виконують роботи такого типу. Дуже багато професіоналів виїжджає закордон,  є відтік кадрів. І виникають ситуації, що роботи проводять неякісно. Ті будівельники, які кладуть плитку, не дуже вміло це роблять, на жаль. За процесом втілення проектів стоїть колосальна робота служб – погодження й узгодження проекту, експертиза проекту, підбір підрядної організації з усіма дозволами, необхідна кількість професійних працівників. А вже потім будівельник поставить лавку й заасфальтує доріжку.  Тривають  ремонти, а згодом люди жаліються, що десь підтікає дах, в іншому місці не дороблено. Доводиться з’ясовувати в УЖКГ. Я зрозуміла це тому, що люди або не вміють робити, або недобросовісно відносяться до роботи. Тут спрацьовує людський фактор.

 

Дуже важливо, щоб проекти були втілені в життя. Ті проекти, які вже реалізовані, мають свій резонанс. В результаті цього більше людей приходить з ідеями і дуже приємно, що органи самоорганізації населення включаються  у процес. Тому що вони найближче до людей.

 


Ліна Решетник
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}