Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною
  • Вконтакті
  • Однокласники

Італійці не справилися з ремонтом полтавської траси


Державне агентство автодоріг України «Укравтодор» офіційно розірвав контракт з італійською компанією Todini Costruzioni Generali S. pA через систематичне невиконання робіт з капітального ремонту автодороги М-03 Київ-Харків-Довжанський на ділянці «Лубни-Полтава».

 

Про це повідомили в прес-службі «Укравтодору».

 

Дорожники півроку шукали компроміс, щоб вирішити та продовжити ремонтні роботи спільно з Todini, проте не дійшли згоди і 23 серпня розірвали контракт. За словами в.о. глави "Укравтодору" Євгена Бараха, саме дії компанії Todini привели до зриву реалізації проекту в запланований термін.

 

Незабаром "Укравтодор" проведе експертну оцінку вже виконаних робіт та оголосить новий тендер на завершення ремонту та реконструкції ділянки «Лубни-Полтава».

 

Контракт Todini був укладений в січні 2013 року спільно зі Світовим банком. Роботи повинні були бути завершені ще у вересні 2014 року.

 

"Укравтодор" з'ясував, що на об'єкті фактично працює в кілька разів менше техніки, ніж було заявлено, таким чином, сума ПДВ, яку повинен був відшкодувати "Укравтодор", в виставленому рахунку підрядником була завищена на кілька десятків мільйонів гривень.

 

«У зв'язку з відмовою "Укравтодору" платити податок за неіснуючу на об'єкті техніку протягом останніх дев'яти місяців Todini "імітували" виконання робіт на об'єкті і в цілому шість разів переносили дату його введення в експлуатацію.

"Отже, можна зробити висновок, що підрядником на свій розсуд трактувалися умови контракту з метою одержання неправомірної фінансової або іншої вигоди", - відзначили в "Укравтодорі".

 

В кінці квітня 2016 року компанія-підрядник заявила про припинення будь-яких ремонтних робіт, а потім Todini ще й змінила власника і продала техніку, яка повинна виконувати роботи на об'єкті, не повідомивши про це "Укравтодор".

 

«Рішенням ради по врегулюванню суперечок, від підрядника "Укравтодору" був виставлений ще один рахунок, в якості компенсації за продовження термінів виконання ремонтно-будівельних робіт. Тобто, фактично підрядник зажадав сплатити свій же саботаж умов контракту", - відзначили в «Укравтодорі".

 

У компанії, яка стала новим власником Todini, немає сторінки в інтернеті і навіть email, тепер "Укравтодор" немає ніякої інформації про її місцезнаходження.

 

Останнім терміном завершення робіт було 30 липня 2016 року.

 

Нагадаємо, реконструкція ділянки "Полтава-Лубни" автомобільної дороги М-03 "Київ—Харків—Довжанський" виконувалася в рамках спільного зі Світовим банком Другого проекту покращення автомобільних доріг та безпеки руху.

 

 

Роботи здійснювала італійська фірма “Тодіні” (Todini Costruzioni Generali) з січня 2013 року.

 

Загальна вартість робіт з будівництва та реконструкції на ділянках км 201—км 275 та км 282—км 333 автомобільної дороги М-03 становить 250,5 мільйонів доларів США.

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}