Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною
  • Вконтакті
  • Однокласники

Керівник соцзахисту Полтавщини поінформувала про зміни в наданні допомог малозабезпеченим сім’ям, члени яких беруть участь в АТО


22

 

Директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила  Корнієнко повідомила, що сталися зміни в порядку надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, члени яких беруть участь в АТО.

 

 

Нагадаємо, Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» передбачено надання малозабезпеченим сім’ям щомісячної допомоги у грошовій формі, розмір якої залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

 

Людмило Василівно, як визначається розмір допомоги?

 

Розмір допомоги визначається як різниця між встановленим рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім’ї.

Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям з травня 2016 році встановлено у розмірах:

- для працездатних - осіб 21 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 01.05.2016–304,50 грн.);

- для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів  - 100% прожиткового мінімум для осіб які втратили працездатність (з 01.05.2016 –1130 грн.);

- для дітей - 85% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з 01.05.2016 становить:

для дітей віком до 6 років - 1043,80 грн.;

для дітей віком від 6 до 18 років  - 1301,35 грн.;

для дітей від 18 до 23 років (за умови навчання) - 1232,50 грн.

При цьому для дітей рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 10%, а для дітей одиноких матерів, які не перебувають у шлюбі, для дітей, в яких один або обоє батьків є інвалідами І чи ІІ групи, та дітей-інвалідів – на 20 %.

Крім того розмір допомоги збільшується на кожну дитину віком до 13 років на 250,00 грн., а на кожну дитину віком від 13 до 18 років - на 500 грн.

Максимальний розмір державної соціальної допомоги з урахуванням збільшення її розміру на кожну дитину, яка входить до складу малозабезпеченої сім’ї, не може перевищувати прожитковий мінімум для сім’ї.

 

Наведіть приклад розрахунку розміру допомоги?

 

Склад сім’ї: батько, мати  та троє дітей віком 1,5;  4 та 15 років.

Середньомісячний сукупний дохід сім’ї – 3860 грн. (батько отримує заробітну плату 3000 грн. на місяць; мати не працює, отримує допомогу при народженні дитини – 860 грн. на місяць).

Розмір державної соціальної допомоги для вказаної сім’ї становить - 1476,85 грн.  на місяць.

 

Розрахунок розміру  допомоги:

4336,85 грн. (рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї) - 3860 грн. (середньомісячний сукупний дохід сім’ї) + 250 грн. х2 (підвищення на двох дітей віком до 13 років) + 500 грн. (підвищення на дитину віком від 13 до 18  років) =1476,85 грн.

Рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї становить – 4336,85 грн.:

- для матері та батька  -  304,50 грн. на  кожну особу;

- для дітей віком 1,5 та  4 роки – 1043,80 грн. + 10 %  = 1148,18 грн.  на кожну дитину;

- для дитини 15 років – 1301,35 грн. + 10% = 1431,49 грн.;

 

Які зміни в порядку надання допомоги сім’ям,

члени яких беруть участь в антитерористичній операції?

 

З метою посилення соціального захисту членів сімей учасників антитерористичної операції Верховною Радою України 14.07.2016 прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» щодо соціального захисту членів сімей учасників антитерористичної операції» (набрав чинності  06.08.2016).

Внесеними змінами передбачено, що до сукупного доходу сім’ї не враховується грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, на час її проведення.

        

Які документи необхідно надати для призначення допомоги?

 

Заява про надання  державної  соціальної  допомоги  подається уповноваженим    представником   сім’ї   до   управління соціального захисту населення за місцем проживання.

До заяви про надання державної соціальної допомоги додаються:

- документ, що посвідчує особу;

- довідка про склад сім’ї;

- декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім’ї (в декларацію не включаються державна соціальна допомога, призначена відповідно до цього Закону; нарахована субсидія за спожиті житлово-комунальні послуги; сплачені членами сім’ї аліменти; грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, на час її проведення);

- довідка про наявність та розмір земельної частки (паю).

Уповноваженим представником сім’ї, члени якої беруть участь в антитерористичній операції додатково надається довідка встановленої  форми  про безпосередню участь особи в антитерористичній  операції.

    

На який термін призначається допомога?

 

Допомога призначається на шість місяців з місяця звернення.

Крім того, слід зазначити, що статтею 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»  визначені умови за яких вказана допомога не призначається, зокрема, у разі коли:

- працездатні члени сім’ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою протягом 3-х місяців, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги (крім осіб, які визнані безробітними та не порушують законодавство про зайнятість; здійснюють догляд за дітьми до 3-х років або за дітьми, які потребують догляду, згідно медичного висновку ЛКК, не більш ніж до 6-ти років; осіб які доглядають за інвалідом І групи,  дітьми-інвалідами, за інвалідами II групи внаслідок  психічного  розладу, а також особами, які досягли 80-річного віку);

- будь-хто із членів малозабезпеченої сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням за допомогою здійснив покупку (оплатив послуги) на суму яка перевищує 10- кратну величину прожиткового мінімуму для сім`ї;

- у власності чи володінні сім’ї є друга квартира (будинок), загальна площа яких перевищує 21 кв. метр на одного члена сім’ї та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю, чи більше одного транспортного засобу.

За таких обставин, допомога може бути призначена на підставі рішень районних комісій у разі, якщо: у складі сім’ї є інвалід; у сім’ї виховуються троє та більше дітей до 18 років (у разі навчання за денною формою навчання до 23 років); неможливість отримати будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім’ї.

Рішення про призначення державної соціальної допомоги у таких випадках приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}