Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

«Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному» вперше відзначив ювілей (ВІДЕО)


15

 

«Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному» відзначив днями своє 30-ліття. Колектив музею  підсумував дату урочистостями, які розтяглися у часі на цілий день. Музейники відзначають свій ювілей уперше.

За цей час у сільській місцевості на Полтавщині вдалося створити масштабну інфраструктуру, в основі якої  - історія гончарства. Музей-заповідник у Опішному володіє найбільшою в Україні колекцією творів народних майстрів-гончарів та художників керамістів. Не має аналогів, як в  Україні, так і країнах близького зарубіжжя опішнянська музейна національна галерея монументальної і садово-паркової глиняної скульптури.

Генеральний директор та засновник музею-заповідника українського гончарства в Опішному Олесь Пошивайло  відзначає, на його погляд, найбільше досягнення створеного ним комплексу:

«Для мене найважливіше, що музей сьогодні став одним із центрів утвердження України української - української культури, української ментальності. Для мене дуже важливо, що більшість відвідувачів музею-заповідника в книзі залишають приблизно такі відгуки: «Я усвідомив себе українцем тут на території музею!». Я думаю, в цьому й полягає місія нашого закладу – не лише зберігати унікальні скарби українського генію, а й використовувати їх, щоб ми самі себе усвідомлювали, як велика європейська нація, що нам є не тільки чому вчитися у Європи і світу, а є й чого навчати Європу і світ».

Урочистості відзначення 30-ліття в музеї гончарства розподілили на дві частини.  - наукова, де слухали доповіді співробітників, присвячені формуванню музею, розбудові його колекції, наукових досліджень, та  вітальну, коли кожен охочий міг сказати слова вдячності та висловити побажання людям, які бережуть та розвивають велику гончарську справу.

Підсумком став спільний перегляд документального фільму про Національний музей заповідник українського гончарства, створеного спеціально до дати.

   

Теги: Опішня
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}