Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати професійний лікар косметолог - дерматолог! До свята 8-го Березня для жінок знижки! Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

  • Вконтакті
  • Однокласники

Як децентралізація впроваджується на Решетилівщині


15
15
15
15

Починаючи з 2014 року в Україні відбувається реформа місцевого самоврядування та територіального розподілу влади. Прийнято ряд законів і про децентралізацію як процес передачі значних повноважень від держави органам місцевого самоврядування з метою наближення ряду послуг до людей і підвищення їх ефективності заговорили на усіх рівнях. Активно цей процес обговорюють і на Решетилівщині.

 

Решетилівська селищна і Потічанська сільська ради уже навіть прийняли рішення про створення об’єднаної територіальної громади і для завершення процесу їх об’єднання залишилося лише кілька кроків. Навесні ціла делегація відвідала Хмельниччину з метою перейняти досвід тих, хто вже створив громади і активно їх розвиває. І от наступним кроком у обміні досвідом на шляху децентралізації стало засідання круглого столу «Про необхідність підтримки децентралізації» за участі очільників району, сільських голів, депутатів різних рівнів, керівників структурних підрозділів РДА та небайдужих громадян, а також поважних гостей : заступника директора департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій, начальника управління міжнародного співробітництва та залучення інвестицій Полтавської ОДА Дмитра Орлова, керівника полтавського офісу реформ Ірини Балибіної, експерта з децентралізації в Україні Ірини Банковської та консультанта з децентралізації, який прибув у ході двосторонньої співпраці урядів України та Німеччини за підтримки німецького Фонду міжнародного співробітництва GIZ бургомістра м. Зінген у відставці містера Олівера Ерета. Розпочинаючи захід, голова Решетилівської районної державної адміністрації Роман Перепелиця говорив про те, що зміни – це завжди непросто, але на сьогодні – це вимога часу, підкреслив важливість і необхідність децентралізації перш за все як шляху покращення рівня життя населення, розширення повноважень громад.

 

- Головним і ключовим у процесі децентралізації є те, що на рівні держави сьогодні об’єднання визначено як добровільний процес і якщо ми ще рік тому чекали доки можна буде перейняти досвід, то сьогодні вже є чимало громад і у них є чому повчитися, побачити переваги і недоліки, І це дуже добре, що сьогодні ми маємо змогу бачити не лише те, що відбувається в межах області чи держави, а й перейняти міжнародний досвід, хоча порівнювати рівень свідомості і рівень життя громадян у Німеччині на час, коли там проходили зміни і ситуацію в Україні сьогодні досить важко. Але як би там не було, сьогодні ми вже можемо приймати рішення йдемо ми в ногу з часом чи чекаємо останнього вагона – сказав Роман Перепелиця.

 

У ході зустрічі учасники круглого столу також говорили про необхідність і невідворотність процесу децентралізації. Оскільки цей процес відбувається за європейською схемою, то рано чи пізно час на добровільне об’єднання громад закінчиться і відбудеться об’єднання примусове. Наводячи приклад з досвіду Німечччини і зокрема створення громад у землі Баден-Вюртемберг, до якої належить м. Зінген, Олівер Ерет зазначив, що 12 громад, які не виявили бажання реформуватись об’єднали у судовому порядку і як виявилось недарма. Підтримка реформ , які до слова сказати тривали в Німеччині у 60-70 роках минулого століття, перед початком була на 90% і ще 5% вагалися, то через рік після завершення реформування населення визнало на 100% користь і позитивні зміни від об’єднання. Більше того – склалася парадоксальна ситуація коли від запровадження солідарної системи рівномірного розподілу коштів у межах громад маленькі населені пункти отримали фінансування у рази вище, ніж було до реформи. Рівномірно розподілялися кошти для ремонту доріг, утримання інфраструктури, тощо. Так, в ході реформ довелося змінити систему охорони здоров’я, закрити певні малокомплектні школи (але тут не варто порівнювати з Україною, бо в Німеччині малокомплектною вважається школа, у якій немає мінімум по два класи з 28 осіб на кожному році навчання) і довозити дітей до опорних шкіл. Але знову ж таки питання утримання тих чи інших закладів вирішувалося на засіданнях ради громади, в якій представлені всі населені пункти і крім того є старости, які хоч не мають права голосу та є солідним дорадчим органом. Звичайно, що колосальний досвід реформ Німеччині може стати для України наочним прикладом того до якого рівня розвитку держави варто прямувати, але ні в якому разі не можна 100% копіювати цю модель, бо якраз одним з аспектів децентралізації є індивідуальний підхід до кожного окремо взятого населеного пункту і кожної об’єднаної територіальної громади з метою забезпечення якомога якіснішого рівня життя громадян.

 

Не оминув містер Ерет своєю увагою і питання корупції в Україні, зазначивши, що створення об’єднаних територіальних громад дає змогу знищити цілі низки корупційних схем, які можливі на рівні держави.

 

У ході зустрічі говорив Олівер Ерет і про систему оподаткування доходів громадян в Німеччині, коли пересічний німець маючи зарплату в 2 – 3 тисячі євро майже 50% сплачує податками при чому ті ж 50 % податку надходять у бюджет від зарплат, що обчислюються мільйонами. Цікавим є і той факт, що учитель в Німеччині отримує близько 5 тисяч євро, лікар може мати до 10 000, а от бургомістр(мер) або міністр уряду має всього лише 13000євро. Дбають в Німеччині і про соціальне та пенсійне забезпечення, щоправда на останнє людина має заробити сплачуючи по 12% від зарплати щомісячно протягом життя, так само німці сплачують страхові внески на випадок безробіття та відраховують 14,2% на утримання медичного полісу, завдяки якому кожен працюючий забезпечує себе та свою родину якісною медичною допомогою та безкоштовними ліками будь-якої вартості. Загалом же висновок з майже тригодинної зустрічі один: до того рівня економічного та соціального розвитку, який вона має, Німеччина ішла довгим тернистим шляхом реформ на який Україна ще тільки виходить, але варіантів у нас не багато. Або ж в державі таки пройде процес децентралізації, громадяни усвідомлять рівень особистої відповідальності за себе і тих, хто зараз поруч або ж європейський рівень життя для пересічних українців так і залишиться недосяжним. У всякому разі в першу чергу вирішувати мають на місцях депутати сільських рад та голови села, жителі села, які мають розуміти переваги у процесах децентралізації хоча б у збільшенні в рази фінансування об’єднаної територіальної громади, розширення кола повноважень та максимальне наближення послуг до людей і скількох би консультантів ми сьогодні не слухали, вирішувати все-таки нам і розуміння необхідності реформ – це перший крок на шляху до процвітання навіть найменшого і на перший погляд не перспективного населеного пункту і єдиний шлях порятунку села від повного занепаду.

 

На завершення засідання Олівер Ерет відповів на численні запитання присутніх.


редактор решетилівського районного радіо "Вісник Решетилівщини" Ірина Гредасова
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}