Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

Вишивка на тротуарі навколо пам’ятника Шевченку в Полтаві поєднала невдоволення і радість (ФОТО)


19
19
19

 

Акція, коли навколо пам'ятника Тарасу Шевченку в Полтаві на тротуарній плитці з'явився червоно-чорний орнамент  вишивки, викликала неоднозначні емоції.

Спостерігачі та її учасники жваво ділились  піднесеним настроєм  від побаченого, а організатори нарікали, що Полтава байдужа. Адже  прийшли долучитися до роботи лише 15 людей.

«Це я написав пост у Фейсбуці - його підтримали люди. Вчора я погодив це з головним архітектором міста – все законно оформили. Але прийшло 15 людей, як бачите.  На 300-тисячне місто - це мегагіпербайдужість. Адже День вишиванки  - це наше національне свято. А виходить, на свято Хелоуіна у нас скільки людей приходить?  А на свято вишиванки - 15. Ми переймаємо свята і традиції інших країн, а своє українське не підтримуємо», - нарікає організатор акції Сергій Чередніченко.

Водночас ті полтавці, які прийшли - сповнені гарного настрою та вбарлися у вишиванки.

Архітектор Ірина Особік вважає, що такі, хай і незначні кроки, надають нового дихання подекуди сірій полтавській спадщині:

«Не всі місця, які дісталися нам у спадок, підіймають настрій… Я тільки за такі акції, які сприяють, щоб наше місто було кращим. І якщо у нас немає можливості сьогодні викласти орнамент з бруківки, щоб він був оригінальний – ми будем сьогодні фарбувати. Може з часом у нас буде політична воля, гроші і бажання зробити назавжди. Поки що тимчасове»

Єдиний представник від владних коридорів області, кого побачили журналісти «ВПолтаві»  з пензлем  - заступник голови Полтавської облради  Анатолій Ханко:

«Для мене, як для українського націоналіста, важливо, що сьогодні використовуємо чорні і червоні кольори, адже лише через червоно-чорний прапор боротьби можна прийти до жовто-блакитного прапору перемоги»

Полтавська художниця Юлія Сторожева відпрацювала напередодні орнамент:

«Чому такий орнамент? Я дослідила українську вишивку і побачила, що Полтавщині притаманна квіткова композиція. Коли дивитися зверху - у нас тут такі квіточки і листочки вийшли на тротуарній плитці».

Ідея акції не нова - подібні проводили раніше у деяких містах України.


Наталя Очкань
Теги: вишивка
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}