Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

" . $this->translate('ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:') . "
"; foreach ($GLOBALS['other_news'] as $key => $value) { ?> "; //echo $this->partialLoop('front/partials/partial-main-posts', $other_news); } ?>

Депутат з Полтавщини розповів про свого діда-фронтовика


09
09

Народний депутат України Ігор Мосійчук у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні розповів про службу свого діда у польському війську, яке створювала радянська влада в окупованій Польщі.

 

Про це він написав на свой сторінці у Фейсбук.

 

"Мій дід Петро Антонович Машков, був уродженцем міста Коломия на Івано-Франківщині, але з 30-х років проживав в Лубнах на Полтавщині. В 1940 році його призвали на службу до РКЧА. Мій дід пройшов війну з першого до останнього дня, закінчивши її у званні капітана артилерії. Петро Антонович був на половину поляком, по матері, і вільно володів польською мовою. З огляду на це, його, як кадрового офіцера, після закінчення війни направили у військо польське, яке створювала совєтськавлада в окупованій Польщі. Історія, яку я хочу розповісти, сталася саме в цей період його життя. Одно разу, мій дід на виклик відбув до штабу дивізії, а коли повернувся назад - знайшов вбитим свого друга і побратима разом з яким вони пройшли всю війну. Як виявилось, поки він їздив до штабу, в частину завітав заступник міністра оборони Польщі, генерал Свірчевський, один із тих що готували операцію "Вісла" по "розукраїненню" краю. Із-за якоїсь дурниці, по своєму самодурству Свірчевський застрелив дідового друга. Мій дід був людиною честі, і керований праведним гнівом він схопився наздоганяти Свірчевського щоб помститись за побратима. Але від'їхавши трохи далі в гори, дід побачив розгромлений кортеж, вбитого генерала і його охорону. Ті хто їх атакував були там же на місці - це були бандерівці. Дід підняв зброю вгору і помахав руками, на знак того, що не буде стріляти. Бандерівці відповіли зустрічним мирним вітанням. За кілька хвилин вони роз'їхались у різні сторони. До останнього дня дід вважав, що тим, що вони ліквідували Свірчевського - врятували його. Адже якби йому вдалось наздогнати генерала - він би сам вступив у бій, і неминуче був би за це розстріляний совєтською владою.
Все життя мій дід Петро лишався українським патріотом. Вже у 90-х роках він свідомо голосував за блок "Національного фронту", до п'ятірки якого входила Ярослава Стецько, мотивуючи це своєю історію з життя, коли бандерівці допомогли йому, офіцеру РКЧА, ліквідувати ворога України" - написав Мосійчук.

 

 

 

 

 

 

 

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}