Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

" . $this->translate('ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:') . "
"; foreach ($GLOBALS['other_news'] as $key => $value) { ?> "; //echo $this->partialLoop('front/partials/partial-main-posts', $other_news); } ?>

Депутати та проектанти полтавської доступностї проїхали містом на візках (ФОТО, ВІДЕО)


06
06
06
06
06
06
06
06
06
06
06
06
06
06
06
06
06
06
06
06
06
06
06
06
06

У центрі Полтави пройшла акція "Дві години на колесах". Ірина Твердохліб - представник Всеукраинського ОО «Національна Асамблея інвалідів України» в Полтавській області і організатор заходу - запропонувала на короткий час проектантам і всім охочим присутнім, спробувати, к воно пересуватися на інвалідних візках, або ж із зав'язаними очима дістатися Полтавського облмуздрамтеатру ім. Гоголя від пам'ятника Слави (приблизно 700 м). 

 

Відвідали акцію також полтавці з обмеженим зором та слухом.

Щоправда, із великої кількості запрошених депутатів, прийшли представники лише двох політичних сил: "Свободи" та "Рідного міста". 

Відстань близько 700 метрів виявилась украй важкою і значно довшою для тих, кто вперше сів на візки. Перші перешкоди з'явились ще на старті - дехто відчув, що на такому транспорті легко можна перекинутися на спину. Через десяток метрів - поруч із місцевим поштамтом, автомобіль з вишкою, що стояв на тротуарі, змусив людей на візках долати високий бордюр. 

 Нездоланна перешкода не тільки для візочників - обидва підземні переходи з Корпусного парку - вони не пристосовані зовсім для спуску чи підйому без сторонньої допомоги ані інваліду, ані мамі з дитячим візочком. Також вони небезпечні для дітей шкільного віку, які полюбляють гірки і часто плигають на пандуси переходу, аби з'їхати, проте розвага часто закінчується травмою. 

 Наступною значною перешкодою став будівельний майданчик біля Сбербанку на початку вул. Леніна, там прийшлося їхати декілька метрів по піску, це виявилось завданням не з легких для слабкої статі.

 Поруч із нездоланними сходинками магазину із алкогольними напоями хтось із учасників акції пошуткував, що "за рулем не вживає".

Окремо хочеться зупинитись на спробі відвідати відділення ПриватБанку на розі вулиць Леніна і Котляревського - високий ганок не пристосований для клієнтів з обмеженими можливостями, а на прохання вийти до людини у візку, виявилося, що всі працівники банку зайняті і допомогти можуть тільки небайдужі люди з черги.

Також виявилось неможливим відвідання деяких магазинів, кафе, та навіть технікуму, що трапився по дорозі. Більшістю банкоматів також не вдалося скористуватись. Жодної пристосованої вбиральні, розбиті тротуари, нездоланні бордюри - це не повний перелік перешкод для людей, що користуються візками.

З приємного учасники акції відзначили доступність і привітність персоналу магазину "Гранд-Маркет Ріо", -  у нього, можливо, не тільки заїхати без зайвих зусиль, але комфортно робити необхідні покупки, більшість полиць доступні за висотою, а проходи між ними за невеликої площі  дозволяють навіть розвернутись на візку в інший бік.

Також, готель "Аристократ" поруч із театром, порадував доступністю та пристосованістю для таких гостей. Пандуси на вході виявились досить пологими, ліфт великий і скляний, щоб не викликати клаустрофобію, туалет обладнаний поручнями і досить просторий.

Дорогою перехожим та власникам крамниць вручали нагадування про доступність у вигляді буклетів та листівок.

Також на заході присутнім представили навчену допомагати у важких ситуаціях та рятувати людей собаку. 

Інша група учасників акції такі ж перешкоди долала "мандруючі" вулицею Жовтневою. Зустрілись обидві групи біля театру.

 

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}