Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

" . $this->translate('ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:') . "
"; foreach ($GLOBALS['other_news'] as $key => $value) { ?> "; //echo $this->partialLoop('front/partials/partial-main-posts', $other_news); } ?>

Полтавський священик про колядки: «Це радість, яка "ввалилась" у дім, набажала купу гарного, і пішла далі»


06

 

Полтавські колядки особливо  не різняться від тих, що співають по всій країні. Основна їхня мета -  принести радість в дім.

 Про це розповів журналістам  «ВПолтаві.Info» Отець Олександр, настоятель Свято-Миколаївського храму, та зазначив, що якщо вже й виокремлювати,  то це ті, що співають на Волині.

«Якщо на Волині  колядки більше схожі на балади, то в нас, це просто радість, яка прийшла, ввалилась в дім, набажала купу гарного, і пішла далі радіти», - розповів отець Олександр.

 Також зазначив, що в інших країнах відмінності все ж є: «Наприклад, у Польщі більше розповідають про те, що ми прийшли Хресту послужити».

Церква почала святкувати Різдво на 4 століття пізніше Христа народження, бо для перших християн була дуже важливою Пасха, як свято.

«Дата Різдва була встановлена  на 25 грудня по старому юліанському календарю, ми так його-то і святкуємо. Звідки взялась ця дата? Її встановили в день зимового сонцестояння. Зараз його можуть святкувати 21 чи 22 грудня, в залежності від року, воно зміщується. 16 століть тому, цю дату зсунули з 7-го числа за григоріанським календарем, хоча його ще тоді й не було. Його ввели пізніше. А так, святкувалось 25 грудня за юліанським календарем.

У язичників це був день Бога Сонця. У нас славян, це був Ярило. У різних традиціях його по різному називали. Саме в його честь співали колядки, бо це ті пісні, що його прославляють. Коли прийшло християнство у нас на Русі, то колядки поступово трансформувались у пісні, що прославляють Хреста. Тобто вони набули зовсім інший сенс, зберігаючи багато в чому свою первинну форму, ми прославляємо Христа, кажемо про те, що наше істинне сонце - це Христос, і він прийшов, щоб освітити цей світ.  Цим внесли новий смисл, і він став важливішим ніж минулий», - розповів отець Олександр.

В Україні співають колядки різного походження, поширені навіть польського.

«Коляди – народне співання, а народні співи  кожного року можуть змінюватися. Наприклад, в нашому храмі ми ставимо вертеп і щороку вносимо зміни у сценарій, через те, що щось стає актуальнішим, а деякі речі  - поступово відпадають.  Колядки  - це жива традиція живого народу, і тому головним є не слова а смисл, який в них вкладають», - переконаний священник.

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}