Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною
  • Вконтакті
  • Однокласники

Як полтавські студенти у Львові громадянську журналістику вивчали


10
10
10
10
10
10
10
10
10
10
10
10

З 2 по 5 листопада в Українському католицькому університеті (м.Львів) тривала Школа громадської активності «MediaStream».

 

Мета школи – підвищити якість громадської журналістики. Серед 16 учасників з усієї України – і полтавські студенти. Це 5-курсники Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка Ліна Решетник та Дарія Житло.

Протягом 4 днів учасники інтенсивно займалися з відомими експертами та медіатренерами, відвідували майстер-класи, брали участь у дискусіях та виконували практичні завдання.

 

Тренерами цьогорічної школи були:

Гай Деген – незалежний журналіст з Німеччини, фахівець із виробництва відео- та мультимедійних історій для міжнародних мовників. Співпрацює з ООН як мультимедійний виробник документальних проектів по всьому світу. Працював у журналістських проектах міжнародних агентств із розвитку засобів масової інформації, таких як BBC Media Action, IREX Europe and DW Akademie. Професійний міжнародний медіатренер. 

Отар Довженко – український журналіст, медіаексперт, відомий блогер, викладач Школи журналістики та медіакомунікацій гуманітарного факультету Українського католицького університету. У минулому – заступник шеф-редактора групи видань «Телекритика»; головний редактор сайту «Телекритика», керівник проекту «Медіаграмотність» (MediaSapiens).

 

У перший день школи усі учасники  презентували власні медіапроекти, які демонструють існування громадянської журналістики в Україні. Студенти-журналісти з Полтави презентували студентський молодіжний журнал «О2», який спільно розробляє кафедра журналістики ПНПУ ім. В.Г. Короленка. Учасники слухали майстер-клас Гая Дегена про мобільний репортаж, як використовувати смартфон для репортажів та дізналися нові програми для смартфонів, за допомогою яких можна відразу відредагувати фото-, аудіо- чи відеоматеріал та поширити його через соцмережі.

 

Другого дня учасники мали змогу випробувати отримані знання на практиці. Серед завдань німецький медіатренер окреслив такі:

- створення 4 фотографій, які б становили фотоісторію (з поширенням  у Twitter);

- запису якісної аудіоісторії;

- запису відеоінтерв’ю.

 

Третього дня український медіатренер Отар Довженко розповів учасникам про переваги та недоліки соціальних мереж – Вконтакте, Facebook, Twitter, та яку роль відіграють соціальні мережі у просуванні ідей та формування спільноти.

 

В останній день школи Гай Деген організував командний тренінг з іграшками LEGO. Кожен з учасників мав побудувати модель за допомогою конструктору LEGO, яка б показувала, що для нього означає громадянська журналістика. Останнім випробуванням для учасників була дискусія «Майбутнє громадських медій, громадянської журналістики в Україні», в якій взяли участь відомі українські журналісти: Ангеліна Карякіна («Громадське ТБ»), Роман Кабачій («Інститут масової інформації»), Алім Алієв (співзасновник громадської ініціативи «Крим.SOS») та Ірина Федорів («Громада Приірпіння»).

Завершилась школа громадської журналістики врученням дипломів учасників.

 

Поради відомих журналістів читайте на сайті згодом.

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}