Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати професійний лікар косметолог - дерматолог! До свята 8-го Березня для жінок знижки! Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

  • Вконтакті
  • Однокласники

Вимушений переселенець розповів, як допомагав вивозити сім’ї зі сходу


16

 


Вимушений переселенець, тренер і фесилітатор Сергій Зуєв із Алчевська розповів журналістам «ВПолтаві.info», як він допомагав переїздити сім’ям зі Сходу країни. Загалом йому вдалось допомогти 130 сім’ям.

 

Пане Сергію, розкажіть про вашу волонтерську діяльність на Сході. Як все почалось?

 

Коли була кризисна ситуація на Сході країни, загроза життю і небезпечні умови перебування там, за ініціативи депутата Луганської обласної ради Костянтина Петрова була оперативно розроблена програма-проект
«Родина для Дитини». Ми забирали ті сім’ї, які найбільше потребували допомоги – мами з дітьми (чоловіків не брали до уваги взагалі), вивозили в більш безпечні місця, де вони і знаходились до підписання перших мінських договорів з припинення вогню.

Скільки родин вам вдалось вивезти?

 

Близько 130 родин. Вони були забезпечені базовим необхідним (їжею, дахом над головою та безпекою). Окрім цього, з ними працював психолог, виконував роботу групову та індивідуальну. Треба розуміти, що це не тільки «вивіз і нагодував». Дуже важлива ще й терапевтична корекційна робота. Саме цим ми і займались минулого року.

 

Після повернення перестали надходити соціальні виплати, багатьом батькам перестали виплачувати зарплату, бо працювали вони в бюджетній сфері. А отже переселенцям не було за що їсти, чи купувати ліки. В той час ми звертались до всіх організацій, фондів, приватних та юридичних осіб. Тоді ще можна було провозити продукти рейсовими та нерегулярними перевезеннями. Нам допомагала волонтерська організація «Славяни». Ми хоч якось могли роздати людям необхідне. Коли з ввозом стало дуже складно, я й сам поїхав звідти.

 

Чи охоче вам допомагали люди?

 

Так. Там спрацьовував особистісний фактор. Тобто, знаючи мене по тренінгам, чи ще десь, люди допомагали.

 

На яку територію ви вивозили сім’ї?

 

Ми економічно підрахували всі пропозиції, а це Тернопільська, Київська і Полтавська області та селище Штормове у Криму (поблизу Євпаторії). Коли порахували транспортні витрати, проживання та харчування, то прийняли рішення відвезти ці сім’ї до Чорного моря.

 

Де зараз ці сім’ї?

 

Я не моніторив, бо сам виїхав звідти в січні цього року. Деякі виїздили в Україну. Одна родина переїхала у Лубни. Частина повернулась до Алчевська, бо там почали видавати соцвиплати, та і додому дуже хотілось.

 

Чи були якісь проблеми при вивезенні до Криму людей?

 

Тоді не було. Єдиною проблемою було те, що багато годин треба стояти на кордоні у спеку.

 

Чи продовжили б ви і надалі допомагати людям, якби це було можливо?

Які зараз потреби на сході?

Мабуть що продовжив би. Настільки мені відомо, на Сході є проблема з ліками. Наприклад інсуліном (при цукровому діабеті) чи тест-ручками, але треба знати потрібний канал, щоб провезти. До того ж, начебто, є заборона на ввезення, чи вивезення медпрепаратів українського виробництва. Ще є проблеми з водопостачанням. Ну і, звісно, розруха.

 

З кимось зі сходу підтримуєте контакти?

 

Підтримую стосунки з колегами, які залишились вести там соціальні роботи. Вони інколи звертаються за допомогою.

 

Чи легко туди зараз доїхати?

 

В 2014 році я їздив із Алчевська у Сєвєродонецьку школу-інтернат проводити тренінги для дітей-сиріт. Дорога займала в мене 2 години часу, а обходилося це в 35 грн. Сьогодні щоб проїхати той же шлях треба заплатити 350 грн, а часу затратити близько 6 годин (це точка розмежування, або «сіра зона», де треба бігти). Раніше літаком Луганська до Києва можна було долетіти за 40 хв., і коштувало це 750 грн. Сьогодні ж люди, які не мають відповідних пропусків, їдуть «по землі» через Російську Федерацію за ті ж 750 грн. Також можна потрапити через Харків та Білгород (РФ), займе це близько 36 годин.

 

Ви зараз мешкаєте у Полтавській області. Як вам нове місце?

 

Я живу у Пирятині. Подобається. Все чудово.

 

Що, на вашу думку, треба зробити, щоб припинились події на Сході?


Потрібно перестати нагнітати обстановку. Тоді все і закінчиться.

 

Чи можна все вирішити мирним шляхом?

 

Щоб вирішити конфлікт мирним шляхом, треба, перш за все, чітко з’ясувати хто зацікавлений у цьому конфлікті. А ті сторони, які нам зараз подають, можуть бути і не конфліктними.

 


Світлана Бондарева
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}