Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

Звістка про війну застала Петра Михайленка за шаховою партією


06

Полтавець Петро Петрович Михайленко, 93 роки, учасник Другої Світової війни.

 

Петре Петровичу, як Ви дізналися, що почалася війна?

Я служив в Червоній Армії в Чернігові. Був призваний з Антрацита (є таке містечко в Луганській області). Ми були в Краснянських таборах імені Ворошилова. Неділя, як звичайно, ми піднімалися о 6 годині ранку. Я встав, з палатки вийшов надвір – свіже повітря, гарне. Бачу: лінійкою на конях промчалися командир дивізії (в нас була 187 стрілецька дивізія) і комісар дивізії Баташов. Я не звернув на це уваги. На цю неділю у нас намічався шаховий турнір, і я повинен був грати з лейтенантом Анатолієм Арсентієвичем Фаловим. Ми тільки сіли за стіл, а на стовпі динамік, з якого оголошують, що о 12 годині буде урядове повідомлення.

Це Вас насторожило?

Так, ми припинили гру. А о 12 годині виступив Молотов, він був тоді заступником голови Ради Народних комісарів. Каже: «Громадяни і громадянки Радянського Союзу! Мені доручив голова Ради Народних комісарів Сталін звернутися до вас і заявити таке. І почав, що о 4 годині сьогодні, порушивши мирний договір, німецькі війська вторглися в Радянський Союз». Сказав, що перемога буде за нами. Оце я так дізнався, що почалася війна.

Якою була реакція?

Виступив лейтенант Фалов, сказав, що ми ворога розіб’ємо. Почали радитися, що робити і так далі. Послали машини в Чернігів по зброю, нам привезли пістолети. А що пістолети - це для танкістів, щоб відстрілюватися. Привезли пістолети, і ми почали чистити зброю. Оце таким був для мене початок війни.

В яких військах Ви служили?

Я служив в 101- му окремому розвідувальному батальйоні. То він був як окрема частина, і розвідку ми вели не окремо кожний, а вся частина. Десь за 50-40 км наперед ми повинні були розвідати, чи є в населеному пункті ворог. І тоді, згідно з наказом, приймати участь в його знищенні. Чи передати у штаб дивізії, а там уже стрілкові полки будуть робити. свою справу

Чи пам’ятаєте своє перше бойове завдання?

Нам сказали, що в Чернігівській області десь висадився ворожий десант, і наша бронемашина повинна була брати участь у його знищенні. Але туди, напевно, стільки військ направили, що вже наша бронемашина й не знадобилася - тому що знищили той десант, і все.

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}