Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

" . $this->translate('ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:') . "
"; foreach ($GLOBALS['other_news'] as $key => $value) { ?> "; //echo $this->partialLoop('front/partials/partial-main-posts', $other_news); } ?>

Звістка про війну застала Петра Михайленка за шаховою партією


06

Полтавець Петро Петрович Михайленко, 93 роки, учасник Другої Світової війни.

 

Петре Петровичу, як Ви дізналися, що почалася війна?

Я служив в Червоній Армії в Чернігові. Був призваний з Антрацита (є таке містечко в Луганській області). Ми були в Краснянських таборах імені Ворошилова. Неділя, як звичайно, ми піднімалися о 6 годині ранку. Я встав, з палатки вийшов надвір – свіже повітря, гарне. Бачу: лінійкою на конях промчалися командир дивізії (в нас була 187 стрілецька дивізія) і комісар дивізії Баташов. Я не звернув на це уваги. На цю неділю у нас намічався шаховий турнір, і я повинен був грати з лейтенантом Анатолієм Арсентієвичем Фаловим. Ми тільки сіли за стіл, а на стовпі динамік, з якого оголошують, що о 12 годині буде урядове повідомлення.

Це Вас насторожило?

Так, ми припинили гру. А о 12 годині виступив Молотов, він був тоді заступником голови Ради Народних комісарів. Каже: «Громадяни і громадянки Радянського Союзу! Мені доручив голова Ради Народних комісарів Сталін звернутися до вас і заявити таке. І почав, що о 4 годині сьогодні, порушивши мирний договір, німецькі війська вторглися в Радянський Союз». Сказав, що перемога буде за нами. Оце я так дізнався, що почалася війна.

Якою була реакція?

Виступив лейтенант Фалов, сказав, що ми ворога розіб’ємо. Почали радитися, що робити і так далі. Послали машини в Чернігів по зброю, нам привезли пістолети. А що пістолети - це для танкістів, щоб відстрілюватися. Привезли пістолети, і ми почали чистити зброю. Оце таким був для мене початок війни.

В яких військах Ви служили?

Я служив в 101- му окремому розвідувальному батальйоні. То він був як окрема частина, і розвідку ми вели не окремо кожний, а вся частина. Десь за 50-40 км наперед ми повинні були розвідати, чи є в населеному пункті ворог. І тоді, згідно з наказом, приймати участь в його знищенні. Чи передати у штаб дивізії, а там уже стрілкові полки будуть робити. свою справу

Чи пам’ятаєте своє перше бойове завдання?

Нам сказали, що в Чернігівській області десь висадився ворожий десант, і наша бронемашина повинна була брати участь у його знищенні. Але туди, напевно, стільки військ направили, що вже наша бронемашина й не знадобилася - тому що знищили той десант, і все.

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}