Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

" . $this->translate('ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:') . "
"; foreach ($GLOBALS['other_news'] as $key => $value) { ?> "; //echo $this->partialLoop('front/partials/partial-main-posts', $other_news); } ?>

Ми скидали з дахів фугасні бомби, - Матюков


05

Полковник Володимир Самойлович Матюков, член Полтавського міської ради ветеранів, 1933 року народження, розповів про своє життя в евакуації.

 

Під час війни ми евакуювалися з Генічеська на Азовському морі, переїхали в Сталінград. Німець вже бомбив Сталінград щосили, по частинах бомбили його, вже були руїни.
Де ви там жили?
Нас забрала прямо з перону господиня, тітка Марина. У неї 18 сімей у дворі жило, а ми дев'ятнадцятими були. У господині син був, мій ровестник. Коли бомбили Сталінград, ми вилазили з Юрою на дах з кліщами в руках, щоб скидати фугасні або запальні бомби.
Чи часто доводилося це робити?
Коли бомбили. А бомбили кожного дня. Ось ми приїхали туди в серпні, то з серпня по листопад щодня бомбили Сталінград, щоб він упав. Адже німцям потрібна була бакинська нафта - раз, і хліби Кубані - два.
Сталінградці були готові до опору?
Сталінград був уже готовий до оборони, лежали трамваї уздовж вулиць і мішки з піском для барикад. Готувалися за кожен будинок битися. І під Сталінградом ворог зазнав першої великої поразки, це був переломний момент. Адже після Сталінграда вже наші почали наступати, відступів фактично не було.

 Як доля привела Вас в Суворовське училище?
Після Сталінграда ми евакуювалися в Саратовську область. Батько пішов добровольцем на фронт, хоча у нього була і партійна броня (він був першим секретарем райкому партії), і у нього був «білий» квиток - він нирками дуже хворів. Коли я дізнався, що він під Сталінградом, я почав туди бігати, 2 рази я добирався до Сталінграда. Один раз навіть старшина пообіцяв, що форму пошиють.
Думаю, якою буде реакція мами? Але мама сказала, мовляв, раз ти хочеш стати військовим, йди в Суворовське. Так я потрапив в Суворовське училище. Навчався там 8 років (з 44 по 52- й рік), потім закінчив військове училище.

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}