Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

" . $this->translate('ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:') . "
"; foreach ($GLOBALS['other_news'] as $key => $value) { ?> "; //echo $this->partialLoop('front/partials/partial-main-posts', $other_news); } ?>

В 15 років я організував партизанський загін",- Дурицький


05

Полтавець Василь Харлампович Дурицький, 1927 року народження, полковник прикордонних військ у відставці, пройшов Другу Світову війну. Почав воювати в 14 років. Нагороджений медалями та 4 орденами. 

 

Василю Харламповичу, скільки Вам було, коли почалася війна?
14 років. Родом я з Ростовської області. 24 липня 1942 наше село окупували фашисти. Армія противника була добре технічно оснащена, на відміну від наших солдатів, що відступали пішим ходом, в кращому випадку - на конях. І в той час ми зі своїм старшим товаришем Колею Вантіні почали готуватися до партизанської боротьби в тилу ворога.
У чому полягала ця підготовка?
Ми займалися фізичними вправами, щоб бути сильним і витривалим. Крім того, хлопчаки роздобули арсенал зброї: гранати, ящик патронів, кулемет Дегтярьова, кілька гвинтівок і револьвер.
Німці постояли у нас днів 3-4, а потім пішли далі, залишивши село під наглядом поліцая. Скориставшись такою ситуацією, я організував з 9 хлопчаків партизанський загін. Для них я був авторитетом, всі мене слухалися.
І чим же Ви займалися?
Насамперед, зривали фашистські накази про те, що всі повинні здати зброю, інакше це загрожує розстрілом. Адже ми були твердо переконані, що окупація тимчасова, і наші обов'язково повернуться. Потім стали виїжджати вночі на конях на бойові завдання. Далеко від села лежав шлях Ростов - Новошахтинск, за яким пересувалися німецькі колони машин і солдатів. Ми відкривали по них вогонь. На час обстрілу коней залишали в укритті, а потім поверталися на них додому. Тому знайти нас було дуже важко.
Хто Вас, хлопчаків, навчив стріляти?
Коли через наш хутір йшли на фронт солдати, командир роти навчив нас, як треба поводитися зі зброєю і застосовувати при цьому заходи безпеки. Це був наш перший військовий урок, який я запам'ятав на все життя.

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}