Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

" . $this->translate('ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:') . "
"; foreach ($GLOBALS['other_news'] as $key => $value) { ?> "; //echo $this->partialLoop('front/partials/partial-main-posts', $other_news); } ?>

Поезія в душі: як «Magnum Opus» привчає полтавців читати


Сьогодні у складі «Магнуму» близько десятка постійних членів. Це філологи, журналісти, дизайнери та юристи, яких об’єднують вірші та проза. Об’єднання ніяк не назвеш великою організацію, але результат їх діяльності говорить сам за себе: цього достатньо для того, щоб надихати інших. Своїм же натхненником «магнумці» називають Романа Повзика – молодого журналіста та поета. У свою чергу він каже, що таким себе не вважає: «У нас немає головних, просто так вийшло, що з сьогоднішніх учасників я в організації найдовше».

Про «Magnum Opus» у Полтаві знають завдяки їх літературним вечорам. Власне, вони до сьогодні залишаються головними поетичними подіями Полтави. Зазвичай на них збирається близько сотні слухачів. Але могло б бути більше, думає Роман Повзик. «На жаль, зараз література не така популярна серед молоді, як була раніше. Стало забагато розваг», - каже він.

Щоб привити полтавцям любов до розваг корисних, «Магнум» взявся розширювати сферу діяльності. Нещодавно об’єднання  долучилося до проведення у Полтаві «Відкритої ночі» - всеукраїнського фестивалю короткометражок. Вже тричі поети організовували в Полтаві марш вишиванок – також у рамках акції по всій Україні. Останній відбувся у травні та побив у Полтаві рекорд двох попередніх – тоді в ньому взяли участь близько п’яти сотень людей. Проте над проведенням наступного патріотичного маршу, який запланований на вересень, «Магнум» ще сумнівається. «Раніше він був потрібен для того, щоб підняти національний дух полтавців. А зараз він і так на висоті. Можливо, сьогодні варто спрямувати ресурси в корисніше русло», - каже Роман.

Попри те, що у Полтаві «магнумців знає доволі багато людей, зірками вони себе не вважають. «Принаймні, на вулицях нас не впізнають», - сміється Катя Кролевська. «Хоча, був випадок, що хлопець з іншого міста підбіг до Роми на вулиці і питає: Ви Роман Повзик? Але потім з’ясувалося, що він просто шукав нашу спільну подругу», - розповідає дівчина.

Обмежуватися Полтавою «Magnum Opus» не хоче. Цього тижня частина його учасників поїхала на Західну Україну – читати свої вірші та знайомитися з творчістю інших молодих поетів. Такий тур назвали «Кілометрами почуттів», бо подорож та емоції – найголовніше в ньому. Магнумці вже побували у Тернополі, попереду – Мукачево, Ужгород, Чернівці, Івано-Франківськ, Львів та Луцьк. До поїздки планують включити і Київ. «Ми намагаємося налагодити зв’язки між містами, щоб можна було обмінюватися ідеями та досвідом», - каже Катя Кролевська.  Літературний тур закінчиться 23 серпня, коли хлопці й дівчата повернуться до Полтави. Тоді вони влаштують фінальне читання творів.

А вже у вересні «Магнум» відвідає «Форум видавців» у Львові – там мають презентувати книгу «Євромайдан. Хроніка в новелах», куди увійшов текст Романа Повзика. Це його перший прозовий твір, каже хлопець. Але не написати про революцію він тоді не міг. Та і взагалі, за час зимових подій тематика віршів та прози кардинально змінилася, каже ще один учасник «Магнуму» Макаренко. «Якщо раніше в основному писали про кохання, то в один момент стали фігурувати теми революції, Криму, війни». Події зачепили і почуття молодших поетів, каже хлопець: «Я нещодавно слухав вірші дівчат років 12 – вони теж писали про Україну». Зараз магнумці сподіваються, що колись завдяки своїм творам зможуть пояснити майбутнім поколінням те, що відбувається сьогодні.

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}