Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

" . $this->translate('ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:') . "
"; foreach ($GLOBALS['other_news'] as $key => $value) { ?> "; //echo $this->partialLoop('front/partials/partial-main-posts', $other_news); } ?>

Українська нація міняється на очах


25

Україна ніколи не була в топ-позиціях в світі по благодійності. Для нашої нації допомога ближньому завжди була в пошані, але як говориться «своя сорочка ближче» та й матеріальний стан не сильно спонукає українців до філантропії. Раніше вирішення проблеми перекладалося на державний апарат, владу, олігархів, іншими словами будь кого, але не на себе особисто.

Але щось неймовірне трапилося з українцями. Більшість з нас, не очікуючи такого від себе ще півроку назад, готові віддавати сили, час та кошти на допомогу іншим. Все частіше замість «це твої проблеми», чути «це спільні проблеми» і вирішуються вони також разом. Звичайно, обставини, що спонукають українців до таких перетворень не назвеш позитивними, але ми навчилися зосереджуватися  на комусь, окрім себе.  І як відомо, те що не вбиває, робить нас сильнішими.

Щодня в ЗМІ та мережі з’являються приголомшливі повідомлення про небайдужість полтавців. Ці маленькі історії примушують по-іншому дивитися на людей, котрі живуть поруч і можливо ніколи не проявили себе в іншій ситуації: молода дівчина, що віддала свою дівочу красу (здавши у салон косу) та передавши кошти на бронежилети; маленька дівчинка, яка таємно від батьків відкладала кошти солдатам; пенсіонерка, яка ледь не половину мізерної пенсії витратила на солодощі військовим… та ще сотні історій, які як частини пазлу складають портрет українця нової епохи.

Як назвати цей сплеск доброчинності? Загострення на фоні зовнішніх загроз, вірус зі Заходу, ейфорія? Найгірше у будь-якій ейфорії те, що з часом вона проходить і залишається в думках та діях лише «хворих хронічно». Тому залишається питання, як зберегти цю ейфорію у серцях полтавців, як не розгубити бажання допомагати ближньому та перетворити волонтерські акції у справжній дієвий механізм. Існують досвідчені організації, які готові допомогти полтавцям створити центри, що будуть асимілювати, координувати, та звітувати перед полтавцями за їх благодійні вчинки, тим самим підвищувати рівень взаємодопомоги. Уявіть, що всі проблеми в регіоні будуть вирішуватися з таким же запалом як і зараз, що не зменшиться громадська активність та контроль за можновладцями. Уявили? Подобається така перспектива розвитку регіону?

Курс на децентралізацію обіцяє розширення прав територіальних громад, а отже дозволить регіону проводити необхідні реформи та нововведення.

Фраза «все в наших руках і тому не треба їх опускати» набуває не лише філософського, а й пророчого змісту. Якщо ми «не забалакаємо» ті ідеї та плани, що жевріють в думках тисяч полтавців, а перетворимо їх у механізм взаємодії владних та громадських структур; якщо люстрація в регіоні закінчиться не лише зміною прізвищ, а зміною системи, то область матиме шанс отримати перше місце не лише в списках донорів державного бюджету.

Сьогодні ми довели світу, але перш за все собі, що ми можемо самостійно одягти, спорядити, нагодувати та підтримати нашу армію. Сьогодні ми довели, що ніякі державні структури не можуть так блискавично надавати допомогу переселенцям з Криму та Сходу як волонтери та громадські активісти. А завтра доведемо, що ми здатні будувати країну, в якій хотілося б будувати і своє власне майбутнє.

Світ не без добрих людей?

Таким питанням ми (команда Єдиного інформаційного центру допомоги «Полтавщина») задалися , вирушаючи у «рейд» до підприємців та підприємств Полтавщини. Озброївшись списками необхідного та листами-зверненнями, ми сподівалися зайвий раз донести до них важливість та необхідність їх допомоги військовослужбовцям Збройних сил України.

У цей важкий час девізом повинна стати фраза: «Якщо сьогодні ти не стоїш з автоматом у руках на Сході, то зроби в тилу все, щоб ті, що стоять там не відчували жодної необхідності». І саме з цими думками та настроєм ми поїхали до підприємців особисто. Адже листи, звернення, сюжети по ТБ ніколи не замінять особистої розмови віч-на-віч. Тож провівши години в Інтернеті, за телефонними довідниками та консультаціями зі знаючими людьми, ми вирушили у села, міста, райони нашої рідної Полтавщини.

І звичайно для такого чудового родючого краю, як Полтавщина, більшість підприємств виявилися сільськогосподарського спрямування. З фермерами легше спілкуватися - вони простіші, добріші, щедріші. Працюючи на землі, людина більше цінує цю землю і не допустить, щоб її топтали чужі брудні чоботи.

Але і підприємці інших сфер також налаштовані допомагати. І що дуже важливо, ми чули частіше слова «допоможу» або «вже допомагаю» аніж «ні», «не буду». Але все таки кожен має право на особисту думку, кожен проявляє патріотизм по-своєму (хтось ледь помітним прапорцем на дорогій машині, хтось десятками і сотнями тисяч гривень, витраченими на Збройні сили України).

Підприємці як і люди бувають різні: хтось всю благодійність націлену на військових вважає «просто розводом на бабки» і куплений родичу 1 бронежилет вважає виконаним обов’язком як бізнесмена так і громадянина України; хтось, лише почувши слова «військові потребують», дістають всі зароблені чесною працею кошти не з гаманця і готові віддати незнайомій людині декілька тисяч для купівлі тепловізору для частини в Балаклеї; хтось, вірячи лише актам прийому-передачі, передають допомогу адресно; хтось не маючи коштів, дістають сало та варення з льоху; хтось, приводячи на оптову базу, говорять що можна обирати все необхідне у будь-якій кількості. З кимось спілкування виявилося бальзамом на душу, з кимось – неприємною зустріччю. Але, ми сподіваємось, що кожне слово все таки відгукнеться в серцях та діях деяких підприємців.

Тож на нас чекає ще багато кілометрів, зустрічей та зібраної для військових допомоги. А список усіх небайдужих власників соціально-відповідального бізнесу області ми опублікуємо в наступній статті.

За інформацією по потребах військових, звітністю, новинами слідкуйте на сайті https://dopomoga.pl.ua.

 

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}