Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною
  • Вконтакті
  • Однокласники

Вітаємо всіх Катерин з іменинами


07

У сучасному світі мало хто знає, що 7 грудня – День великомучениці Катерини, спрощуючи його до святкування іменин Катерини.

Історія цього дня дуже цікава, адже ще в другій половині 3 сторіччя в Олександрії, народившись у багатій і заможній родині, Катерина, майбутня свята, мала великий розум, красу і тому не могла знайти собі гідного нареченого. Лише після спілкування зі святійшим отцем, до якого відвела мати - таємна християнка, Катерині святий отець напророкував у наречені Господа, бо тільки він перевершує її в усьому. Катерина, молячись в одну з ночей, удостоїлася бачити Матір Божу, яка просила Свого Сина подивитися на Катерину. Але Немовля відвернуло Свій лик, тому що вона не обмита водами святого Хрещення.

Катерина знову пішла до старця. Він з любов'ю навчив її таємниць віри Христової, наказав зберігати цнотливість, завжди молитися, і здійснив над нею таїнство святого Хрещення. У той час в Олександрію на пишне язичницьке свято прибув сам імператор Максимін (305-313), який побажав взяти в дружини Катерину. Але вона повідала імператорові про віру в Єдиного Істинного Бога і мудро викрила помилки язичників, адже імператор приїхав для того, щоб піддати всіх невірних, які відмовилися від язичництва і сповідують християнство. Щоб показати торжество язичницької мудрості, імператор скликав 50 найученіших чоловіків імперії.

Імператор, отримавши відмову від Катерини на пропозицію руки і серця, піддав святу жорстоким мукам, а потім кинув у в'язницю. На наступний день мученицю знову привели на судилище. Під загрозою колесування їй запропонували принести жертву богам. Свята сповідалася Христу, і сама пішла до колеса. Але Янгол поламав знаряддя страти. Побачивши це диво, імператриця Августа і царедворец Порфирій з 200 воїнами перед усіма сповідали віру у Христа і були обезголовлені. Катерина також поклала голову на плаху під меч ката.

Її мощі були перенесені Янголами на Сінайську гору. В VI столітті по одкровенню знайшли честну главу та ліву руку святої мучениці, які з почестями перенесені в новостворений храм Сінайського монастиря.

КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2017')}}
{{comment_3.comment_content}}